
17:05, Сьогодні
Місцева влада має приводити ухилянтів до ТЦК: несподіване зізнання депутата

Мобілізація викликає багато запитань і конфліктів, бо нею займають не ті, що повинні. Насправді питання мобілізації має бути повністю покладено на місцеву владу, яка свідомо уникає такого незручного з політичних перспектив завдання. Таку думку висловив депутат від "Голосу" і секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
Мобілізація близько 30 тисяч осіб для України це поки достатньо, але цей процес ускладнений через те, що повністю функція комплектування армії лежить на ТЦК та СП, а її вони мали б розділити із місцевою владою, яка на думку надрепа "нічого не робить".
Про це він заявив в ефірі Radio NV, пише "ТСН"
«Чому зараз ТЦК займається тим, чим займається? Зупиняє людей, притягає, є злочинні якісь речі. Але по факту це єдиний орган, який зараз комплектує наші Збройні сили», — зазначив депутат.
За його словами, законодавство передбачає, що саме місцева влада має брати участь у мобілізаційних заходах. Однак на практиці органи місцевого самоврядування уникають виконання своїх обов’язків, побоюючись негативної реакції населення.
«Військові у цьому питанні мають відігравати тільки завершальну роль — приймати добровольців, людей, які отримали повістки, оформити — і ці люди мають потрапити на фронт. Але люди не хочуть туди йти. І ті, хто має їх приводити до військових — це місцева влада, яка практично нічим не займається», — пояснив Костенко.
Він наголосив, що саме Офіс Президента та Уряд мають організувати процес і змусити місцеву владу виконувати свою функцію, щоб уникнути нинішньої практики зупинки людей на вулицях.
«Є місцеві адміністрації, які теж мають це робити. Тут треба не ТЦК кудись передавати, а треба організувати — це завдання Офісу Президента, Уряду. Зробити так, щоб місцева влада працювала і виконувала свої функції на місцях. І тоді не доведеться ходити по вулиці, зупиняти людей», — сказав народний депутат.
Окремо Костенко визнав, що під час затримань ТЦК іноді порушуються права громадян. Проте він закликав звернути увагу на масштаб проблеми — за його словами, близько 1,5 млн українців не оновили дані у ТЦК і не з’являються туди добровільно.
«Є такі випадки. Ми в місяць призиваємо, щоб не говорити конкретну цифру, біля 30 тисяч особового складу. Так, ці випадки є, 100%. Але давайте говорити про випадки того, що в нас, мабуть, 1,5 млн людей, які не оновили свої дані та не йдуть в ТЦК. І давайте говорити про випадки, що в нас солдати на першій лінії сидять по 200 днів», — зауважив Костенко.
Коментуючи перспективи демобілізації, він підтвердив, що це можливо лише за умов ефективної мобілізації. За словами депутата, Верховна Рада вже доручила уряду підготувати відповідний законопроєкт, однак цього досі не зроблено.
«Демобілізація чітко залежить від мобілізації людей. Якби у нас були люди на мобілізацію, можливо б і обговорювалося питання строків. І я за, щоб були чіткі строки. Бо це конкретна мотивація для людей… ВР дала завдання Уряду, щоб вони напрацювали законопроєкт про демобілізацію. Вони мали це зробити ще рік тому. Але вони цього не зробили», — підсумував Роман Костенко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:44, 17 липня
15:01, 14 липня
live comments feed...
Коментарі