
17:41, 10 лютого 2011 р.
Тернополянка робить скульптури із кісток загиблих тварин
Скульптури зі скелетів тварин виготовляє у себе вдома тернополянка Вероніка Кіяшко. Дівчина збирає тіла тварин, виварює та очищує скелети від решток плоті.
Очищеними черепами користується для відточування художньої майстерності, а також виготовляє скульптури у стилі стрім-панк.
- Я люблю тварин, може, навіть більше, ніж людей, – розповідає дівчина. – Я б ніколи не вбила тварину задля того, щоб зробити з неї скелет. Збираю собак, кішок, птахів, які загинули своєю смертю на вулицях і очищаю їхні кістяки.
Вероніка закінчила Львівську національну академію мистецтв і свого часу виварені власноруч черепи використовувала для навчання пластичної анатомії.
- Під час навчання в академії використовують людські черепи, відлиті з гіпсу для того, щоб навчитися малювати пластикові голови. Черепи тварин подекуди складніші і цікавіші за людські. Тому й малювати їх значно цікавіше.
Дівчина показує два черепи. Один з них – собачий, а інший – свині.
- Череп свині більше схожий на голову якогось хижака з фільмів жахів, – показує Вероніка. – А ось маленький череп кота – трохи пошкоджений, бо його погриз мій кіт (живий). А ось череп якоїсь морської птиці – у нього широкий міцний дзьоб та широкі очні впадини.
За словами дівчини, зробити скелет є досить непросто. Усе починається із пошуку тварин.
- Краще – щоб тварини були вже частково розкладені, тоді відділяти рештки плоті від кісток набагато легше, – розповідає дівчина. Забираючи їхні тіла, також допомагаю людям, адже при розкладанні тіла вони неприємно пахнуть і є розплідниками усіляких хвороботворних бактерій.
-Тварин виварюю у воді з содою, після чого рештки мертвої тканини легко відділяються від кісток, – розповідає Вероніка. – Головне – не “переварити”, бо тоді кістяк робиться занадто крихким. Особливо складно виймати мозок із черепа. Для цього потрібно пінцетом по шматочку витягувати рештки мозку із шийного отвору. Якщо ж не витягнути весь мозок з черепної коробки, після висихання він почне розкладатися і неприємно пахнути. Після виварювання кістяк проходить процес відбілювання.
Уже після того, як скелет тварини чистий та сухий, Вероніка перетворює його у мистецький твір.
- Можна просто відтворювати скелет тварини, а можна дещо змінювати, – розповідає дівчина. – Найменше, що можна зробити, – це скласти скелет по каркасу і полакувати його. Але також можна робити скульптури у стилі стрім-панк. Скажімо, у мене є скелет собаки, якому бракує задньої частини. Я працюю над тим, щоб замінити цю частину з допомогою інших матеріалів – себто поєднати живий органічний матеріал з металом або пластиком.
Вероніка планує в майбутньому провести у Тернополі виставку своїх творчих робіт. За її словами, такі скульптури мають змусити задуматися про природу життя, його походження та те, що ми з ним іноді творимо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...