
09:46, Вчора
Шоколадні пельмені і букети: як переселенка з Херсонщини відкрила солодку справу в Тернополі

Тетяна Гришко, родом зі Скадовська на Херсонщині, після початку повномасштабної війни знайшла новий дім і справу свого життя в Тернополі. Тут вона відкрила майстерню, де з бельгійського шоколаду створює унікальні солодощі. Крім того, вона проводить майстеркласи для всіх, хто хоче опанувати шоколадне мистецтво.
Серед кондитерських виробів, які створює Тетяна Гришко, букети пельменів із бельгійського шоколаду. Застиглі солодощі, на вигляд — наче справді з тіста, виймає зі спеціальних силіконових форм, пише Суспільне.
"Вони виглядають, як справжні, але зроблені з бельгійського шоколаду. Вони солодкі, незвичайні. Бельгійський шоколад — один із найкращих у світі, це натуральний продукт, якісний, дуже хороша сировина", — розповідає кондитерка.
Тетяна має музичну освіту, а виробами з шоколаду зацікавилась шість років тому. Навчалася усім тонкощам, переглядаючи онлайн-уроки та майстеркласи:
"Коли починала, думали: раптом "не піде", то просто з’їмо і все. Оцей букет їде в Полтавську область, нещодавно відправляли замовлення в Ужгород. Досить часто надсилаємо в Київ, Київську область, на південь — у Миколаїв, Запоріжжя — ось сьогодні отримали замовлення. У нас велика географія. Наші вироби подорожують частіше і більше, ніж ми".
За словами Тетяни, за місяць вона створює близько 30 кілограмів різних шоколадних солодощів.
"Ось ми зробили різдвяний віночок. Тут є шишки, бантики, іграшки. Він виконаний з молочного шоколаду, кольорові елементи — це білий бельгійський шоколад з барвником", — пояснює майстриня.
Тетяна показує шоколадні вироби у вигляді ялинкових іграшок:
"Вони дуже схожі на кульки, якими ми прикрашаємо ялинки. Наприклад, ось кулька з білого шоколаду, всередині є малинка, а з іншого боку — молочний шоколад і там є подрібнені горішки. Найбільше я люблю робити з шоколаду квіти, бо вони дуже подібні до живих, справжніх, але мають термін придатності три місяці".
Тетяна Гришко — родом зі Скадовська Херсонської області, з родини військових. Коли почалась повномасштабна війна, її рідне місто потрапило під російську окупацію. Сім’ї вдалося виїхати. Замість своїх речей, розповідає, взяла рюкзак із силіконовими формами. А вже у Тернополі хобі – виготовення шоколадних солодощів – Тетяна перетворила на власну справу.
"Отримали 250 тисяч від Центру зайнятості, від "Зроблено в Україні". Тепер ми вже є ветеранським бізнесом, працюємо понад пів року. Маємо своє приміщення, де можемо виготовляти продукцію, проводити майстеркласи. За цим стоїть велика робота, яку ніхто не бачить, а бачать лише результат", — розповідає кондитерка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:11, 15 грудня
09:10, 8 грудня
09:26, 15 грудня
8
14:47, 11 грудня