• Головна
  • Тернополяни, обережно! Активізувалися SMS-шахраї
10:31, 14 лютого 2011 р.

Тернополяни, обережно! Активізувалися SMS-шахраї

Часто користувачі стають їх жертвами просто через свою неуважність. Основним елементом більшості схем роботи кібершахраїв в січні 2011 року стали SMS-повідомлення.

Наприклад, на деяких сайтах користувачам пропонувалося поновити популярний браузер Internet Explorer, але в процесі оновлення на екрані користувача з'являлося повідомлення про те, що для завершення оновлення необхідно "активувати" ПЗ з допомогою SMS-повідомлення. За SMS вартістю 300 рублів користувач отримував посилання на офіційний ресурс, з якого Internet Explorer 8 розповсюджується абсолютно безкоштовно.

Інші кіберзлочинці пропонували користувачам на сайті, назва якого відрізнялася від kaspersky.ru всього на одну букву, безкоштовно завантажити Kaspersky Internet Security 2011. Але замість антивіруса в систему потрапляв вірус, який перезавантажувати комп'ютер, а потім показував повідомлення про виграш телефону Samsung Galaxy S. Для отримання виграшу потрібно відправити SMS-повідомлення, яке, природно, виявлялося платним.

Дуже часто жертвами зловмисників ставали власники мобільних телефонів. Користувач отримував SMS-повідомлення з посиланням на "віртуальну листівку", при переході по якій активувалася троянська програма. Вона відправляла SMS на номер, який використовується оператором зв'язку для переказу грошей з одного рахунку на інший. У результаті подібної операції користувач у середньому втрачав близько 200 рублів.

Атаки через Twitter також не втратили свою популярність. За посиланнями, скороченими за допомогою сервісу goo.gl, ховалися фальшиві антивіруси, які пропонували користувачеві заплатити за видалення "знайдених" шкідливих програм.

У січневий рейтинг найбільш поширених загроз, заблокованих на комп'ютерах користувачів, потрапило відразу декілька шкідливих програм, що експлуатують уразливість, яка була виправлена ще в березні 2010 року.Раніше повідомлялося, що за даними фахівців "Лабораторії Касперського", в результаті діяльності кібер-злочинців російський інтернет-користувач може втратити в Інтернеті більше $500 на рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...