• Головна
  • На обліку в тернопільських лікарів-наркологів перебуває 558 хворих наркоманією.
15:16, 16 лютого 2011 р.

На обліку в тернопільських лікарів-наркологів перебуває 558 хворих наркоманією.

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Василя Коломийчука відбулося засідання обласної координаційної ради з протидії розповсюдження ВІЛ-СНІДу і туберкульозу. В роботі засідання взяла участь начальник відділу протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та наркоманії Міністерства охорони здоровя України Марина Зеленська.

Виступаючи перед присутніми, вона зупинилася на проблемах розповсюдження ВІЛ-СНІДу і туберкульозу в масштабах України, зазначивши, що це дві хвороби, які ходять поряд і тому профілактику їх розповсюдження не варто розділяти.

Вона також повідомила, що в Україні продовжує зростати кількість інфекційних захворювань та смертність від них. Основні причини – пізнє виявлення та недостатня профілактика. А тому для поліпшення роботи потрібно застосовувати профілактичні програми та замісну терапію.

Яка ж ситуація склалася з даної проблеми в Тернопільській області? Головний позаштатний спеціаліст-нарколог головного управління охорони здоровя облдержадміністрації Юрій Шугалей розповів, що станом на 1 січня 2011 року на обліку в лікарів-наркологів перебувало 558 хворих наркоманією.

Найбільше їх зареєстровано у місті Тернополі, Тернопільському, Чортківському, Бережанському, Заліщицькому і Збаразькому районах.

За даними управління внутрішніх справ на оперативному обліку нараховується до 2000 споживачів наркотичних речовин, за медичною допомогою в наркологічні заклади зверталося більше 1500 хворих на наркоманію.

За інформацією і Юрія Шугалея, і начальника головного управління охорони здоровя облдержадміністрації Михайла Буртняка для покращення роботи незабаром у Тернопільській області мають відкрити ще три пункти для застосування замісної підтримуючої терапії: в Центрі СНІДу, Чортківській та Заліщицькій комунальних районних лікарнях.

Учасники засідання обласної координаційної ради з протидії розповсюдження ВІЛ-СНІДу і туберкульозу обговорили проблеми і труднощі на шляху впровадженя замісної підтримуючої терапії та відкриття пунктів: отримання ліцензії, підготовка спеціалістів тощо.

Підсумовуючи сказане, перший заступник голови облдержадміністрації повідомив, що обговорювані питання будуть на постійному контролі облдержадміністрації. Він зазначив, що багато проблем виникає від незнання. А тому у справі протидії розповсюдження ВІЛ-СНІДу і туберкульозу важлива поінформованість та співпраця різних структур.

– Кожен має робити свою справу, – зауважив Василь Коломийчук, – але об’єднавши зусилля, ми мусимо зробити загальну важливу справу.

На засіданні обласної координаційної ради з протидії розповсюдження ВІЛ-СНІДу і туберкульозу було прийнято рішення з обговорюваного питання та обговорено та затверджено план заходів для проведення в області місячника боротьби з туберкульозом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...