• Головна
  • В Малашівцях триває боротьба з токсичною пожежею: назвали причину загорання (ФОТО)
09:29, Сьогодні

В Малашівцях триває боротьба з токсичною пожежею: назвали причину загорання (ФОТО)

В Малашівцях триває боротьба з токсичною пожежею: назвали причину загорання (ФОТО)

Після понад доби безперервної роботи рятувальникам вдалося локалізувати масштабну пожежу на сміттєзвалищі поблизу Тернополя. Водночас роботи з ліквідації загоряння тривають, адже вогонь продовжує тліти у глибоких шарах відходів.

За даними Головного управління ДСНС у Тернопільській області, станом на 3 серпня площа пожежі на полігоні поблизу села Малашівці скоротилася з приблизно 6 тисяч до 4,5 тисячі квадратних метрів. До гасіння залучили 37 рятувальників, 10 одиниць техніки ДСНС та ще п'ять одиниць допоміжної техніки, пише 0352 з посиланням на Суспільне.

На місці також працюють правоохоронці й фахівці Державної екологічної інспекції, а однією з імовірних причин загоряння в поліції називають самозаймання сміття через спеку та накопичення газів у товщі відходів.

«Складність гасіння полягає в тому, що надворі досить спекотна погода, це не сприяє швидкій ліквідації пожежі. Місцями є залягання до декількох метрів сміття, яке горить. Його треба розібрати і пролити водою», – зазначив  речник Головного управління ДСНС у Тернопільській області Сергій Данілін.

Він запевнив, що загрози поширення пожежі наразі немає.

тернопіль, пожеж, малашівське сміттєзвалище, дснс, 3 серпня 2026 року

тернопіль, пожеж, малашівське сміттєзвалище, дснс, 3 серпня 2026 року

Пожежу на Малашівському сміттєзвалищі локалізували 3 серпня. Суспільне Тернопіль

«Якщо зранку площа пожежі була близько 6 тисяч квадратних метрів, то тепер вона зменшилась до 4 500 квадратних метрів. Поступово осередки пригашуються, пожежа вже локалізована і вона зменшується», — прокоментував речник служби з надзвичайних ситуацій області.

На місці пожежі також працювали фахівці Державної екологічної інспекції. За словами речниці інспекції у Тернопільській області Оксани Макогін, вони провели обстеження території. Подальші дії в інспекції визначатимуть після висновків комісії та правоохоронних органів.

На сайті Головного управління Національної поліції в Тернопільькій області зазначили, що ймовірною причиною загоряння може бути висока температура повітря. Вона могла спричинити самозаймання сміття та газів, які утворюються в товщі відходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежа #сміттєзвалище
Оголошення