• Головна
  • На Тернопільщині співмешканець матері вбив її 2-річного сина
16:00, 7 листопада 2013 р.

На Тернопільщині співмешканець матері вбив її 2-річного сина

На особливому контролі органів прокуратури перебувають питання додержання органами виконавчої влади та правоохоронними органами прав дітей на охорону життя і здоров’я, освіту, опіку і піклування, працю та працевлаштування, захист їхніх майнових та житлових прав, у тому числі не залишається поза увагою прокурорів жоден факт насильства, вчиненого стосовно дітей у сім’ях.

Зокрема, за результатами проведених прокурорами перевірок встановлено непоодинокі випадки порушення вимог законодавства працівниками служби у справах дітей і центрів соціальних служб щодо проведення належних заходів з попередження насильства у неблагополучних сім’ях, надання періодичного соціального супроводу родинам, які потребують психологічної підтримки. У результаті, така бездіяльність призводить до вчинення насильницьких дій стосовно дітей, у тому числі кримінального характеру.

Прокурором Заліщицького району з’ясовано, що соціальний супровід місцевої неблагополучної родини було припинено у березні 2013 року, а у липні – співмешканець матері 2-річного хлопчика завдав йому тілесні ушкодження, що призвели до його смерті.

За даним фактом стосовно матері дитини прокурором району розпочато кримінальне провадження за фактом злісного невиконання обов’язків по догляду за нею. Вироком суду жінку визнано виною та засуджено.
Кримінальне провадження стосовно співмешканця засудженої жінки за фактом вбивства малолітнього перебуває на розгляді суду.

Окрім того, прокуратурою відреаговано на бездіяльність органів державної системи профілактики, на яких покладено обов’язок соціального обслуговування таких сімей. За документами прокурорського реагування 2 посадових осіб притягнуто до відповідальності.

У поточному році за результатами перевірок дотримання законодавства щодо попередження насильства у сім’ї, прокурорами поновлено права 14 дітей та притягнуто до відповідальності 21 посадову особу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Штам "Дельта" нещадно веде до інтоксикації, падають з ніг цілі родини": лікарі про зростання агресивності вірусу (ФОТО)
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...