• Головна
  • Чим надолужить Тернопільщина дефіцит цукру?
19:00, 17 листопада 2013 р.

Чим надолужить Тернопільщина дефіцит цукру?

Майже з річним запізненням депутати профільних комісій Тернопільської обласної ради заслухали програму соціально-економічного та культурного розвитку регіону.

Економісти області зробили ставку на аграрний сектор і не помилились. Наприклад, у поточному році в сільському господарстві було заплановано 8 млрд. грн. надходжень. Натомість протягом січня-вересня вже вироблено продукції на 6 млрд. грн. Зокрема, в області вже перевищено показники зі збору зернових та виробництва м’яса і молока, наголосила директор департаменту економічного розвитку Тернопільської ОДА Галина Воляник.

– В області вже третій рік поспіль спостерігається приріст валової продукції аграрного сектору. У січні-жовтні 2013 р. обсяг виробництва у цій сфері зріс на 0,6% проти січня-жовтня 2012 р., – зазначила пані Воляник.

На початок 4 кварталу ц.р. в області працювало 448 сільськогосподарських підприємств, середньооблікова кількість працівників на них становила 12,4 тис. осіб, пише "Номер один".

Крім того, на Тернопільщині нараховується 596 економічно активних фермерських господарств. Діючі аграрні підприємства і фермери мають у власності та користуванні відповідно 458,3 тис. га і 74,6 тис. га сільськогосподарських угідь, повідомили у головному управлінні статистики у Тернопільській області.

У січні-жовтні 2013 р. сільськогосподарські підприємства (крім малих) реалізували власно вирощеної аграрної продукції на суму 2804,8 млн. грн., що на 0,3% більше, ніж за відповідний період 2012 р.

Варто нагадати, що програмою передбачалося зростання макроекономічних показників - валового регіонального продукту на 4,9% і валової доданої вартості на 4,8%. Аналіз свідчить, що незважаючи на негативні чинники, план буде виконано – у сільському господарстві зростання сягнуло 0,3% при запланованих 0,1%. Позитивну динаміку демонструє тваринницька галузь - обсяг виробництва продукції зріс на 9,4%, в т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 28%. В агропідприємствах на 50,9% збільшилось виробництво м’яса, на 10,9% - молока та 15,6% – яєць.

Крім того, з початку року простежується позитивна динаміка (на 4,4%) у промисловості. Зокрема, підприємствами області на 1,7% забезпечено зростання виробництва продукції у добувній промисловості і розробці кар’єрів, на 6,2% – у виготовленні виробів із деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності, на 29,6% – хімічних речовин і продукції, у виробництві гумових і пластмасових виробів, на 24,4% – іншої неметалевої мінеральної продукції.

В області зросли обсяги зовнішньоторговельного обороту товарами: зокрема, на 65,7% зріс експорт і на 3,5% зменшився імпорт.

– Планувалося збільшити виробництво продукції у цукровій галузі, але несприятливі погодні умови зашкодили цьому. Відтак галузь закінчить рік із невеликим відставанням. Проте на 4 листопада ц.р. нашими заводами достатньо вироблено цукру, щоб забезпечити і споживання населення, і потреби переробних підприємств, - досить оптимістично каже Галина Воляник та додала, що департамент планує перекрити відставання продукцією Хоростківського спиртозаводу (віднедавна підприємство, що входить до державного концерну «Укрспирту», почало випускати біопаливо).

На сьогодні у Хоросткові вже випущено продукції на 132 млн. грн. плюс товариством «СЕ Бортнетце-Україна» – на 165,4 млн. грн. Відтак обласна влада сподівається  виконати заплановане.

Окремим розділом програми передбачалася модернізація об’єктів промислового комплексу. На сьогодні вже відновлено виробничу діяльність ТОВ «Шумський маслозавод», відкрито завод із розливу мінеральної води «Поляна Карпат» у Кременці, у Збаражі введено в експлуатацію цех із виробництва електроламп (із запланованих 10 ліній відкрито дві, а ще дві повинні ввести в експлуатацію до кінця року), встановлено нові лінії з виробництва хлібобулочних виробів на КП «Бекерай» тощо.

На питання щодо створення робочих місць «економічна» чиновниця досить бадьоро  розповіла, що з початку року на Тернопільщині створено 15 тисяч 500 нових робочих місць, із них легалізовано – 300, майже 8 тис. робочих місць створено у малому бізнесі та майже 200 – на «Бортнетце-Україна».

Водночас проводяться заходи зменшення тиску на дрібний бізнес: якщо у 2012-му вдвічі зменшено кількість перевірок, то цього року – ще на 30%. Обласна влада обіцяє сприяння інвесторам.

Після досить короткого обговорення депутати вирішили рекомендувати сесії затвердити обласну програму соціально-економічного та культурного розвитку регіону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"В Україну суне колосальна негода, потужна гроза та масштабний дощ пруть у ці області": йде тотальна злива на тлі спеки
"Мобілізація посилюється колосальними нововведеннями, ТЦК зможуть масово визначити ухилянтів": повістки, заходи, ЗСУ
"Несамовита погода накриє одну з областей, грізна злива і тотальна гроза вируватимуть у цьому регіоні": йде негода і дощ
"36 000 грн зарплати на місяць": пенсіонерів, яким потрібна робота, терміново кличуть працювати на вакансії
Оголошення
live comments feed...