• Головна
  • Дітей із синдромом Дауна лікують за допомогою праці
10:35, 24 лютого 2011 р.

Дітей із синдромом Дауна лікують за допомогою праці

Тернопіль. Щоб навчити таку особливу дитину звичайним побутовим речам, необхідно докладно пояснити те, чого від неї вимагають.

Показувати власний приклад, постійно та наполегливо повторювати заняття та завжди хвалити “сонячну дитину” за кожну її перемогу - це основи виховання і так званої працетерапії.

Ця терапія заснована на справах повсякденного життя.

- Тим, хто виховує дітей із синдромом Дауна, потрібно заохочувати їх до участі у повсякденних справах, - розповідає голова громадської організації “Центр сприяння дітям з синдромом Дауна „Бебі Ко” Ольга Гордієнко. - Їм необхідно давати можливість проявити власну думку.

Під поняттям “працетерапія” психологи мають на увазі вміння, потенціал, працездатність, незалежність та зменшення кількості перешкод.

Основне завдання застосування такої терапії полягає в тому, щоб зосередити дитину із синдромом Дауна на найважливішому в її середовищі. Для цього спершу потрібно оцінити рівень навичок дитини, якщо це вже не маля, - каже Ольга Гордієнко. - І відповідно до оцінки знайти найбільш ефективні методи співпраці дитини та середовища її існування.

Основа успіху працетерапії - співпраця.

- Мають співпрацювати дитина — батьки, дитина — батьки — терапевт та дитина — батьки — оточуюче середовище, дитина — батьки — інші члени сім’ї та фахівці, продовжує пані Гордієнко. - Тільки така тісна взаємна співпраця буде початком активного розвитку і стане ознакою успішності.

Головними людьми у житті дитини є її батьки. Саме вони допомагають їй розвиватися та рухатися вперед.

- Батьки - це вчителі та вихователі дитини. Вони допомагають сформувати самооцінку, думку дитини про себе та досягти успіху, каже голова організації. — Головним для “сонячної дітини” є її важливість, безпека, сприйняття, любов, похвала, доброзичлива дисципліна та Бог.

Таким діткам насамперед треба навчитися повсякденних речей, а саме: ходити у туалет, споживати їжу, роздягатися, одягатися, купатися.

- Для того, щоб навчити цього, необхідно докладно усе пояснити. При цьому не поспішати, освоювати кожне нове заняття поступово. Не намагайтеся навчити дитину одразу всього, - наголошує Ольга Гордієнко.

Дуже важливо показати дитині власний приклад. Щоб полегшити навчання, можна розбити завдання на кроки. З кожним разом допомагати їй треба все менше. Головне – постійно повторювати, доки завдання не засвоїться повністю.

- Батьки повинні бути позитивними, наполегливими, терплячими, розраховувати на успіх, хвалити дитину навіть за маленьку перемогу, - додає співрозмовниця. - Потрібно намагатися максимально використати потенціал дитини, брати активну участь у її повсякденному житті, сприяти її соціалізації. Тоді дитина подарує батькам свою любов, ласку та якість набутих навичок.

Довідка:

Центр сприяння людям із синдромом Дауна міститься за адресою:
м. Тернопіль, вул. Пирогова, 2, пов. 4. Телефони: 52-83-64, 0-67-755-89-68.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
5 груп українців ТЦК шукатимуть на вулицях і у всіх можливих місцях, їх терміново мобілізують: повістки, мобілізація, штраф
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
"Жахлива гроза пре в регіон України з лютою силою, такої температури не чекав ніхто": куди суне дощ і потужна негода?
Потужне похолодання повертається в Україну, жахлива злива і град вируватимуть в регіонах: суне дощ, дика гроза і шквали
Оголошення
live comments feed...