• Головна
  • На Тернопільщині серед безробітних – 44% з вищою освітою
13:43, 28 лютого 2011 р.

На Тернопільщині серед безробітних – 44% з вищою освітою

Тернопільщина – одна із областей-лідерів України, де важко знайти роботу і водночас низька заробітна плата. Відтак, останніми роками через зниження економічної активності зростає кількість безробітних. Одна з причин – невідповідність між попитом та пропозицією на ту чи іншу посаду.

Зокрема, на обліку Тернопільського міськрайонного центру зайнятості цьогоріч перебуває майже 3,5 тисячі безробітних. Серед них – 44 відсотка людей з вищою освітою. А на одне робоче місце претендують 5,6 безробітних.

Чи звертаються за допомогою в міськрайонний центр зайнятості шукачі роботи, та що їм пропонують, з’ясовував кореспондент «Експресу». У Будинку праці, що на вулиці Текстильна, 1б, світло та просторо. Сучасний інтер’єр складає приємне враження, немовби потрапив в офіс престижної компанії. У холі немає черг. Посередині розташовані стенди, де відображена інформація про вільні вакансії для робітників та службовців. Там кілька людей уважно читають їх. Ліворуч два диспетчера ведуть попередній запис відвідувачів та видають їм талони прийому громадян для реєстрації в пошуку роботи. У талоні вказано час та номер робочого місця спеціаліста центру зайнятості, який буде обслуговувати особу. Над інформаційними стендами розташоване електронне табло, яке сповіщає відвідувачів про зустріч з фахівцем.

На другому поверсі центру розташований відділ надання соціальних послуг, в якому ведеться обслуговування осіб, які шукають роботу. У приміщенні людно.

«На обліку в центрі зайнятості я перебуваю від жовтня. За фахом бухгалтер, але отримала диплом лише молодшого спеціаліста. Вирішила продовжити навчання на заочній формі. На даний час шукаю роботу. Хотілося б працювати за спеціальністю, — розповідає безробітна Ольга Музичук. — Щомісяця два рази на тиждень приходжу на відвідування в центр зайнятості, щоразу спеціаліст центру підбирає для мене підходящу роботу. В період пошуку роботи я отримую допомогу по безробіттю в розмірі 710 гривень».

В іншого спеціаліста обслуговується юнак. Схвильовано заповнює документи.

«Рік тому я закінчив Галицький коледж. Моя професія – слюсар з ремонту автомобілів, — каже Дмитро Бандак. — Раніше підробляв, тепер вирішив знайти офіційну роботу. Сподіваюсь мені тут зможуть допомогти ».

З початку року в місті Тернополі та Тернопільському районі зростає кількість безробітних. Про це зазначила начальник відділу статистики, моніторингу та прогнозування і зв’язків з громадськістю Тернопільського міськрайонного центру зайнятості Ірина Опалко.

«Станом на 17 лютого цього року на обліку в міськрайонному центрі зайнятості перебувало 3429 безробітних. Торік їх кількість за станом на 1 лютого становила 2675. Якщо сьогодні на одне робоче місце припадає 5,6 безробітних, то на аналогічний період минулого року – 5,2, – констатує пані Ірина. — За станом на 17 лютого підприємства міста та Тернопільського району подали інформацію про наявність 610 вільних робочих місць та вакантних посад, більшість з яких – 399 – робітничі. Найбільш популярними є робітничі професії: слюсаря, швачки, перукаря, водія, кухаря;  професії службовців – економіста, бухгалтера, вчителя, лікаря тощо».

А для тих безробітних, які не можуть знайти роботу за фахом, Тернопільський міськрайонний центр зайнятості пропонує професійне навчання та підвищення кваліфікації, зокрема стажування безпосередньо на робочому місці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...