• Головна
  • На Тернопільщині дві родини воюють за землю, яку розділяє крива межа
12:30, 29 листопада 2013 р.

На Тернопільщині дві родини воюють за землю, яку розділяє крива межа

Дві родини — Володимира Шкрибайла і Богдана Ласька із села Буданова Теребовлянського району — вже кілька років судяться за землю, яку розділяє крива межа. Здавалося б, типова сусідська суперечка, майже як у Кайдашевій сім’ї. Та якщо у відомому художньому творі конфлікт закінчився мирно, то в реальному житті в Буданові все набагато гірше.

Після численних судових засідань сторони виграли небагато: родина Ласьків відвоювала майже три сотки землі, а родина Шкрибайлів залишається жити в аварійному будинку, в боргах, через які можуть відібрати в неї і цей притулок. До того ж останні вважають, що мають чимало доказів, які підтверджують їхню правоту.

Прибувши минулої суботи в Буданів, нам вдалося поспілкуватися тільки з родиною Шкрибайлів. Богдан Ласько навідріз відмовився коментувати ситуацію журналістам — відіслав знайомитися з його правотою до ухвал судів, які він виграв. Тож про перебіг земельного конфлікту нам розповіла дружина Володимира Шкрибайла, інваліда ІІІ групи, Світлана Михайлівна, - пише Вільне життя плюс.

Їхньому обійстю вже понад сто років. У Володимира Шкрибайла на руках є плани кожної вулиці Буданова, датовані ще 1876 роком. На подвір’ї досі стоїть збудований у ті часи будинок, поновлений у 1972 році. Через два роки після невеличкої реконструкції Шкрибайлового будинку, в 1974-му, по сусідству виділили земельну ділянку Богданові Лаську.

— До цього на межі стояла татова огорожа, — розповіла Світлана Шкрибайло. — У 1989 році Ласьки видавали заміж доньку й запропонували нам загородитися, бо ми мали камінь. Мій чоловік разом із кількома односельчанами виклав 45 метрів межі, а Ласько приварив внизу слупки й натягнув сітку. В 2000 році ми приватизували свою землю, а в 2009-му ні з того ні з сього до нас прийшла повістка в Теребовлянський суд. У залі суду ми зустріли сусідів Ласьків, які нас звинуватили в тому, що ми незаконно захопили частину їхньої території.

На підставі висновків експертизи та інших документів 11 листопада 2009 року Теребовлянський районний суд постановив скасувати рішення Буданівської сільради від 22 лютого 2002 року та визнати недійсним державний акт на право приватної власності на землю, виданий Володимиру Шкрибайлу, а також зобов’язати останнього не чинити перешкод у користуванні Ласькові відсудженою в Шкрибайла територією (це майже три сотки землі).

Суд за судом — і родини дійшли до Вищого спеціалізованого суду України, який залишив у силі рішення Теребовлянського районного.

За останніми даними, Шкрибайлів ознайомили з постановою про відкриття кримінального провадження від 13 листопада цього року. За словами пані Світлани Шкрибайло, відомо, начебто завтра, 28 листопада, виконавча служба має знести злощасний підмурівок, на чім поставить крапку в цивільній справі «Ласько проти Шкрибайла».

Мовою документів

Перший камінь спотикання у земельних стосунках Ласька та Шкрибайла — невідповідність документів, які підтверджують розміри земельних ділянок і розташування будівель на них. «Річ у тім, що Шкрибайли мають документи з одними цифрами, а Ласьки — з іншими, — пояснив ситуацію сільський голова Буданова Богдан Лакомий. — Колись на місці подвір’я Богдана Ласька був город, який належав його батьку. Ця земля ним не приватизована й не має кадастрового номера. Згідно з генеральним планом села, планово-картографічними матеріалами, які є в сільській раді, межа між подвір’ями повинна бути там, де тепер. І розміри ділянок там чітко прописані».

Цікаво, що суди, експерт Тернопільського відділення КНДІСЕ та сільський голова Буданова кожен по-різному бачили розміри й конфігурації земельних ділянок на згаданих планово-картографічних матеріалах с. Буданова за 1973 рік. Як таке може бути? Незрозуміло і те, що родина Ласьків посилається на ці матеріали, датовані 1973 роком, коли вони отримали земельну ділянку від сільради лише в 1974-му й претензій на криву межу тоді не мали. Чому ж про це вони заговорили лише кілька років тому? Відповіді на ці питання в рішеннях судів журналістам знайти не вдалося.

За словами адвоката Шкрибайлів Володимира Твердохліба, незрозуміло, чому експерт Оксана Зубрицька з Тернопільського відділення КНДІСЕ не звернула увагу на наступне: документ, який підтверджував би обмір земельної ділянки Ласька, на яку останній посилається в своїй позовній заяві, є недійсним, неправдивим. Чому? Бо відділ Держземагентства в Теребовлянському районі в березні цього року на звернення слідчого повідомив, що в нього відсутні правовстановлювальні документи на земельну ділянку Богдана Ласька.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...