• Головна
  • Підприємця притягнули до відповідальності за піратське копіювання «Мicrosoft Windows XP»
10:35, 10 березня 2011 р.

Підприємця притягнули до відповідальності за піратське копіювання «Мicrosoft Windows XP»

Молодого чоловіка упіймали на гарячому у комп’ютерному клубі. Зафіксовано кілька фактів копіювання, що стало підставою для притягнення винуватця до відповідальності за ч.1 ст.176 КК України - за ознакою незаконного відтворення та розповсюдження комп’ютерних програм, що завдало матеріальної шкоди у значному розмірі.

Піратство на теренах України дуже поширене, особливо у царині комп’ютерних програм. А ось таких судових справ – небагато. Між тим, комп'ютерні програми, країною походження яких є США, підлягають охороні в Україні відповідно до статті 5 Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів. У вітчизняному законодавстві комп'ютерні програми охороняються як літературні твори - на підставі статті 433 Цивільного кодексу, статті 18 Закону України „Про авторське право і суміжні права".

Підприємця засудили до штрафу у сумі 1500 гривень. Але, очевидно, це ще не усі витрати, бо ТзОВ „Юридична фірма Лексфор" – представник корпорації «Microsoft»в Україні – має намір звернутися у порядку цивільного судочинства про відшкодування матеріальної шкоди на 10955 гривень – саме на таку суму підприємець відтворив комп’ютерні програми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Шалений снігопад засипле ці області вже завтра, лютий мороз суне в цей регіон України": синоптики про холоднечу
"41 500 грн зарплати на місяць": роботодавці запрошують на вакансії українців, яким потрібна робота
"Скоро пенсія різко змінить розмір у цієї категорії людей": в Україні підготували зміни, коли українцям чекати на нові суми
"Навіть не розраховуйте на це": причини, які помилково вважають підставою відстрочки від мобілізації
Оголошення
live comments feed...