
17:30, 2 січня 2014 р.
На дорогах Тернопільщини на водіїв та пішоходів чекає пастка
Туман — ворог водіїв та пішоходів. Останніми днями на Тернопільщині туманно. Особливо вночі чи на світанку. Густий туман не страшний хіба що водіям з солідним стажем, які добре знають дорогу, а їхні автомобілі обладнанні якісними протитуманними фарами.
Для більшості водіїв туман — проблема, адже він буває настільки густим, що вже за декілька метрів нічого не видно.
- Декілька років тому їхав вантажівкою в Івано-Франківськ, - розповідає тернополянин Петро Галущак. - Їхав вночі. За кілометрів десять до Дністра почався туман. Саме почався, бо враження було ніби в’їхав в туманну стіну. Кілометрів тридцять довелось їхати майже на осліп. Я не перебільшую — вже за метр не було нічого видно. Зупинятися на узбіччі не ризикнув, бо ж хтось вже зупинився, а інші могли також вирішити перечекати. Могло бути зіткнення бо аварійних вогнів за два метри вже не видно. Тобто видно що щось десь блимає, але де конкретно не вгадаєш, бо туман поширював світло.
Чоловікові довелось їхати висунувшись з кабіни. Так робили й інші водії.
- Ми всі сунули на першій передачі, - каже 20 хвилин пан Петро. - Коли висунувся з кабіни, то трішки краще було видно. Мотори працювали не гучно, то ж ми ще перегукувалися і на звук орієнтувались в напрямку і відстані. Ще один хороший спосіб, який я тоді винайшов — їхати одним колесом по дорозі, іншим по узбіччі. Тоді можна на слух визначати, що ти ще на дорозі і на своїй смузі. Ще варіант їхати бо смузі, яка позначає край проїжджої частина, але на наших дорогах вони не завжди є... Не знаю чи зараз би так ризикнув їхати. Напевне ні, шукав би спосіб якось з’їхати й перечекати. Тих 30 кілометрів, до речі, їхав подолав десь за дві години.
ПОРАДИ
При густому тумані найкраще з’їхати на узбіччя (в дозволеному для цьому місці), залишити ввімкненим аварійне світло та чекати поки туман не розсіється.
Небезпечно пересуватися в тумані слідуючи “по п'ятах за іншим автомобілем”. Є небезпека зіткнення при різкому гальмуванні. Крім того попередник може з’їхати з дороги і ви послідуєте за ним.
Користуйтеся протитуманними фарами, які освітлять ділянку перед автомобілем. Уникайте використання дальнього світла фар. Таке світло розсіюються і засліплює водія, адже туман його частково відбиває.
Їхати в тумані потрібно з ввімкненою аварійною сигналізацією (аварійкою).
Тримайтесь на дорозі якомога правіше. Швидкість руху не повинна перевищувати 40 кілометрів за годину, навіть на ділянках де дозволено 90 кілометрів.
Дивитися постійно прямо, під час туману, не варто. Очі швидко втомлюються. Погляд потрібно переводити на праву сторону. Навіть при густому тумані помітний край проїзджої частини.
При густому тумані лобове скло автомобіля утруднює огляд. В таких випадках варто просунути голову через вікно та їхати таким чином. Хоча такий прийом досить небезпечний.
Час від часу в густому тумані можна використовувати клаксон. Таким чином ви поінформуєте інших водіїв про своє розташування. Користуватися ним потрібно й тоді, коли побачили якийсь об’єкт — це може бути інший транспортний засіб, пішохід чи тварина. Пам’ятайте, що не лише вам нічого не видно. Інші учасники можуть не помітити й вас.
Пішоходам рекомендується не виходити на проїжджу частину в туман, навіть якщо мова йде про спеціально обладнані місця для переходу. Якщо потрібно дістатися на другу сторону, краще знайти регульований світлофором пішохідний перехід.
Одяг пішоходів в туман, не залежно від часу доби, повинен бути яскравим. Не завадять на ньому й світлоповертаючі елементи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі