Екс-міліціонер з Тернопільщини вишив Христа, зробивши 175 тисяч стібків

Після виходу на пенсію міліціонер з Борщева Тернопільської області Андрій Остапа освоїв незвичайне для чоловіка хобі. Тепер він щодня і з задоволенням вишиває картини, віддаючи перевагу біблійної тематики, повідомляє "Взгляд".

До пенсії не вишивав

Перші спроби вишивати Андрій робив ще в дитинстві, але швидко закинув. Коли вчився в інституті, а потім служив в органах внутрішніх справ, не вистачало часу. І тільки вийшовши на пенсію, Остапа згадав про своє дитяче захоплення і почав знову вишивати - котів, тигрів, вовків і квіти.

Коли в містечку з'явилися спеціалізовані магазини, почав купувати професійні схеми.

- Вони зручні тим, що на них чітко видно, де який відтінок має бути. У мене є полотно «Добрий пастир» (на фото) - так там 90 різних кольорів і відтінків, дуже легко переплутати, - каже Андрій. - Так що тільки на очі покладатися не можна, адже на великі полотна йде багато часу - я «Пастиря» вишивав близько року.

Захоплення - не бізнес

Вишивки Андрій Остапа не продає, лише дарує дорогим йому людям. Вважає, що це дуже важка робота, щоб віддати її за гроші. Хоча ціни на готові роботи - високі.

- Мені говорили на ринку, що картина «Добрий пастир» вартує в готовому вигляді 8-10 тисяч гривень, - розповідає майстер. - А в інтернеті мені писали, що така вишивка в європейських країнах коштує до 5 тисяч євро. Мені вона, наприклад, коштувала менше: схема - 70 гривень, полотно - 100 гривень, 1500 гривень за нитки. Але роботу я не продаю.

Остапа вишиває вже близько шести років. Вранці і ввечері по дві години. Проте рівень майстерності помітно зріс за ці роки.

- Вишивати важко, але для мене це вже не просто хобі, це як робота. Хрестик до хрестика лягає на полотно, і коли бачиш результат - душа співає. Якщо взяти картину «Добрий пастир» - вона складається з 175 000 стібків. У день я роблю 300-400. Дуже багато відтінків і півтонів, тому працювати нелегко. І якщо в тій гамі перехрещуються не ті нитки, це відразу видно. Доведеться переробляти. Важко, але кінцевий результат варто зусиль, - каже екс-міліціонер.

Вишивати нову картину Андрій Остапа починає завжди з нижнього правого кута і поступово рухається в лівий верх - так йому зручно. Любить, коли в роботі стикається зі складними завданнями - наприклад, якщо в квадраті розміром 10 на 10 сантиметрів використовується 30 різних кольорів.

Дружина не проти

Дружина Андрія відноситься до захоплення чоловіка позитивно.

- Це вона мене долучила , бо почала десять років тому вишивати образ Почаївської Божої Матері . Але дружина працює в школі, діти були ще маленькі, тому домашні клопоти не давали вишивати . І я вирішив спробувати завершити цю роботу. Почав вишивати, і в мене вийшло. Тим більше, що у мене правило ще з часів роботи в міліції: почав - повинен закінчити , - говорить Андрій Остапа

- У підборі схем мені, як правило, допомагають у магазині, - розповідає Андрій. - Але одного разу моя знайома запропонувала мені вишити картину «Воскресіння Ісуса Христа». Я подивився на схему - а вона складається з 50-ти аркушів формату А-4. Довго вагався , чи варто починати її вишивати. Але подруга вмовила. Почав її розкладати будинку на підлозі, вона зайняла півкімнати. Але все одно помаленьку, стібок до стібка, і вишив - таки .

Найцінніша для Андрія - його остання робота «Добрий пастир» - вона вразила багатьох людей. Вишивальник каже , що , коли виклав її в соціальну мережу, більше 30 000 чоловік поставили «клас» під фото , більше 500 - прокоментували.

Але крім хобі у Андрія Остапи є і громадське навантаження. Нещодавно його обрали заступником голови районної організації ветеранів органів внутрішніх справ. Адже послужний список у Андрія Степановича завидний: начальник інспекції у справах неповнолітніх, старший інспектор з охорони громадського порядку , очолював кримінальну міліцію у справах дітей, був командиром черговій частині в Бучачі , служив заступником начальника міліції з кадрового забезпечення в Монастириській. Всіх малолітніх правопорушників пам'ятає за прізвищами і навіть знає, як склалися їхні долі. З колегами по роботі завжди радо зустрічається і каже, що, можливо, колись вишиє щось і на міліцейську тематику.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі