Мітинг на Майдані у Тернополі сьогодні розпочався майже стихійно (відео)

- Ви ж розумієте, що в Тернополі вже революцію робити пізно, треба їхати до Києва – революція там, – гукав до гурту тернополян депутат облради Степан Барна.

Мітинг на Майдані у Тернополі сьогодні, 20 січня, розпочався майже стихійно. Під сходами драмтеатру почали збиратися чоловіки, стривожені подіями попередньої ночі у Києві. Адже там буквально кілька годин тому постраждало багато протестувальників, дійшло до серйозного кровопролиття. О 12 годині зо три десятка чоловіків заспівали а капела гімн України та почали жваво обговорювати події в країні.Коли помітили, що йде відео-і фотозйомка, «наїжачилися», почали ховати обличчя від камери. Заспокоїлися лише тоді, коли почули, що присутні на мітингу журналісти, які самі готують протестну акцію.

Політики та організатори Майдану у Тернополі приєдналися до натовпу трохи згодом. Багато хто з присутніх злим голосом кидав до них одне запитання: «Що далі?». При цьому всі погоджувалися, що варто їхати до столиці на підтримку протестів. Як йшлося під час розмови, відправлятимуть тепер у Київ лише чоловіків, причому – відразу на кілька днів. Охочих їхати на Майдан просили мати з собою теплий одяг, каремати чи спальники та харчі.

- Оскільки ми будемо чергувати в самообороні, обов’язково з собою слід мати шолом – голову прикривати, бо літає бруківка та інше каміння. Не завадить високе, міцне та зручне взуття, адже гранати вибухають під ногами, а також щитки – на ноги, можна футбольні, – пояснювали активісти Майдану тернополянам.

Охочих їхати до Києва почали записувати просто на сходах. Адже виявилося, що частина тернополян, які попередньо зайняли місця у першому автобусі, тепер повідомила, що поїхати не зможе. Згодом запис продовжили у наметі оргкомітету Євромайдану, що у скверику поряд із Театральним майданом. Відправлятимуть транспорт о 20.00 від приміщення школи №3. Наразі розраховують уже сьогодні заповнити принаймні три автобуси, але все залежатиме від кількості охочих їхати.

Окрім того, у Штабі національного спротиву Тернополя закликають тернополян добиратися до столиці потягами, щоб уникнути блок-постів на дорогах. Адже поширюються чутки, що ДАІ не пропускатиме потенційних євромайданівців на допомогу друзям.

До речі, після цього люди організовано рушили до будівлі обласного управління міліції. Там вони вимагали присутності головного міліціонера краю Віктора Сака. Хотіли дізнатися у нього про події ночі на 20 січня. Адже тоді до Києва відправили три автобуси із вояками ВВС.

7days-ua.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі