Донеччина вибивається в лідери з «поглинання» дотацій, Тернопільщина традиційно пасе задніх

Донецька область у І півріччі минулого року отримала з держбюджету на 9,2 млрд грн асигнувань, дотацій і субвенцій більше, ніж до нього повернула. 

Більше платежів з бюджету отримав тільки Київ - понад 11 млрд. Водночас Львівська область за півроку перерахувала до держбюджету на 356 млн грн більше, ніж з нього отримала. Про це пише "Інвестгазета".

Якщо порівнювати бюджетне сальдо в розрахунку на одну людину, то на одного донеччанина з держбюджету за шість місяців минулого року виділено 2126 грн. Натомість кожен львів'янин перерахував до центрального бюджету країни 140 грн.

За вирахуванням імпорту Україну, по суті, "годують" три області: Харківська, що видобуває нафту і газ, Дніпропетровська, де видобувається залізна руда, і особливо Полтавська, в якій розвинений видобуток усього переліченого. Вони забезпечують бюджет значними сумами рентних платежів та плати за користування надрами.

Донеччина вибивається в лідери з «поглинання» дотацій, Тернопільщина традиційно пасе задніх, фото-1

Крім цих трьох областей, "в плюс" в першому півріччі працювали також Сумська, Черкаська та Львівська області. У Рівненській доходи і витрати практично рівні.

Між тим видобуток вугілля на Донбасі прибутку державі не приносить. Навпаки, держава щорічно витрачає по 12-14 млрд грн на підтримку вугільників, переважно компенсуючи різницю між ціною реалізації вугілля та його собівартістю. Вугільні дотації становлять приблизно 30% всіх надходжень з держбюджету в Донецьку і Луганську області.

Однак ці регіони залишаються дотаційними і без цього. Останнім часом сюди спрямовують величезні інвестиції на різні "проекти державного значення" на кшталт будівництва доріг. Крім того, місцевим підприємцям активно відшкодовують ПДВ. За півроку - з Донецької області до держбюджету надійшло 6,7 млрд грн. ПДВ, а відшкодовано було 8,7 млрд грн. Це абсолютний рекорд для всіх регіонів.
537562_1_595

gazeta.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі