Під криміналом уже невдовзі може опинитися голова Тернопільської облради?

Прокуратура Тернопільщини застерегла керівництво облради, що за невиконання рішень суду передбачена кримінальна відповідальність.

Коментуючи підписання головою облради Василем Хомінцем прийняті депутатами рішення 25 січня, прокуратура наголосила, що ухвали з питань забезпечення адміністративного позовів виконуються негайно. А тому ухвали щодо заборони підписувати та оприлюднювати рішення оди від 25 січня Тернопільським окружним адміністративним судом уже 26 січня були направлено рекомендованим листом на адресу Тернопільської обласної ради.

Нагадаємо, сьогодні голова облради підписав усі рішення, прийняті 25 січня, зокрема про недовіру голові ОДА Валентину Хоптяну, знехтувавши рішенням суду. В облраді такі дії мотивували тим, що не отримували від суду відомостей щодо відкриття Тернопільським окружним адміністративним судом провадження в адміністративній справі, а також ухвали суду. Також в облраді висловлювали нерозуміння, чому позов прокуратури розглядався без їх участі.

В прокуратурі з цього приводу зауважують, що статтею 118 КАС України передбачено, що клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається у разі обґрунтованості та терміновості негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

«Враховуючи вищенаведену законодавчу норму, черговим суддею Тернопільського окружного адміністративного суду 25 січня 2014 року, в порядку письмового провадження, розглянуто подані клопотання про забезпечення позовів, поданих прокуратурою області та винесено ухвали про їх задоволення», – пояснили в прокуратурі.

Водночас підкреслили, що за невиконання рішень суду ст. 382 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі