
19:05, 26 березня 2011 р.
Переходимо на літній час!
27 березня о третій годині ночі за київським часом Україна перейде на «літній» час. Нагадуємо: стрілки годинника при цьому переводяться на 1 годину вперед.
Перехід на «літній» час здійснюється згідно з постановою Кабінету міністрів, зазвичай це відбувається в останню неділю березня.
Запровадження літнього часу зумовлено традицією значно зміщувати час сну відносно темного часу доби: людина прокидається, як правило, протягом світлового дня або незадовго до світанку, а лягає спати значно пізніше, ніж заходить сонце. Зсунувши влітку час людської активності на годину назад, отримаємо додаткове світло (а отже, економію електроенергії) ввечері, але не втратимо нічого вранці. Взимку такий ефект не спостерігатиметься, оскільки тоді Сонце сходить пізніше за звичний час пробудження людей, і те, що зекономиться ввечері, втратиться вранці.
Практика щорічного переходу на «зимовий» і «літній» час застосовується зараз у більш ніж 100 країнах світу. На думку експертів, це сприяє раціональнішому розподілу електроенергії, використанню світлового дня.
Разом з тим необхідність перебудувати «внутрішній» годинник людини не завжди проходить легко. Багато хто після переводу годинника відчуває втомлюваність, сонливість, роздратованість. Шкільні вчителі та вихователі дошкільних закладів підтверджують – протягом 2 тижнів після переходу на літній час зранку діти часто бувають апатичні або неспокійні, в них послаблюється увага.
У 2011 р. російський Президент видав указ, згідно з яким після переходу на літній час у березні 2011 р. подальші переведення годинника скасовуються. Отже, в багатьох місцевостях Росії час відрізнятиметься від сонячного приблизно на 2 години протягом усього року. Існує припущення, що приклад Росії незабаром наслідують Україна та Білорусь.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:29, 16 травня
15:48, 15 травня
11:29, 16 травня
live comments feed...
Коментарі