У Тернополі збільшать середню заробітну плату

Влада Тернополя не відступає від ініціативи щодо зростання середньої заробітної плати у місті. Так, днями виконавчий комітет міськради прийняв програму соціально-економічного розвитку Тернополя на 2014 рік. Вона передбачає ріст обсягів промислового виробництва, продажу продукції та збільшення розміру середньої зарплати на 2014 рік до рівня 2750 гривень.

Щодо останнього показника, то він у порівнянні з попереднім роком має зрости більш ніж на 350 грн. Одним із методів підвищення заробітної плати у Тернополі є робота з підприємцями, пише Номер один. Так жоден власник бізнесу не може отримати дозвільного документа від мерії, допоки свого «благословення» не дасть податкова служба. До уваги враховується співвідношення кількості найманих працівників до обсягів робіт та розмір заробітної плати на підприємствах.

Практика показує, що більшість суб’єктів господарювання приховують реальну картину на підприємствах. Мова йде про те, що офіційно оформлено лише мінімальну кількість працівників. Решта змушені погоджуватись на заробітну плату у конвертах. Нестабільною є ситуація з закладами громадського харчування, таксі, підприємствами у сфері зовнішньої реклами тощо.

З підприємцями, щодо діяльності яких виникають сумніви, працює комісія з погашення заборгованості з заробітної плати. Варто зазначити, що ініціативу міської ради радо підтримують профспілки. За словами профспілкових лідерів, офіційне оформлення працівників підвищує соціальні гарантії населення. Окрім здійснення відрахувань до пенсійного фонду, працюючі можуть отримати компенсацію у випадку тимчасової втрати працездатності тощо.

Попри заходи щодо зростання середньої заробітної плати, Тернопільщина однаково залишається областю з найнижчим рівнем заробітної плати. Причиною цього є відсутність великих промислових підприємств та галузей діяльності з високими доходами й рівнем заробітної плати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі