• Головна
  • Тернополю загрожує катастрофічне зникнення зелених насаджень?
14:30, 4 лютого 2014 р.

Тернополю загрожує катастрофічне зникнення зелених насаджень?

Попри протести екологів, представників громадськості, окремих депутатів, 27 січня, на другому засіданні 44-ї сесії Тернопільської міськради, яке провів міський голова Сергій Надал, все ж затвердили план зонування територій міста з порушеннями щодо попередньої процедури ухвали надзвичайно важливого документа.

Серед тих, хто не погоджується з рішенням сесії, – депутат Наталія Карпишин. Вона вже звернулася в прокуратуру Тернополя. «Я сподіваюся, прокуратура втрутиться, й через те, що погоджувальна комісія була не легітимною, проведуть нову погоджувальну комісію вже відповідно до вимог законодавства: в склад її включать більше представників громадськості, й рішення прийматимуть із необхідним кворумом», — зазначає пані Наталія.

Також обурення викликало те, що тепер Тернополю загрожує катастрофічне зникнення зелених насаджень. Адже в затвердженому плані зонування територій, за словами голови Громадської ради з питань екології управління житлово-комунального господарства і благоустрою міськради Олександра Філя, скорочено площі парків: Національного відродження на десять гектарів, Парку імені Тараса Шевченка – на шість і гідропарку «Топільче» – на дев’ять гектарів. Хоча вже нині, як дослідили екологи та науковці, обласному центру не вистачає понад тисячу гектарів зелених зон. Лише за останні три роки їх стало на 85 гектарів менше. Наразі екологи, депутати, громадські активісти готують звернення до голови обласної ради з проханням вплинути на ситуацію, щоб план зонування територій Тернополя переглянули.

«От ми говоримо про європейське місто. Але ніхто не пропонує запроектувати велодоріжки, як це є в Європі. У нас в Тернополі їх немає. Спочатку треба запланувати рекреаційні зони, лісопарки, сквери, спортивно-відпочинкову інфраструктуру, а вже після того обговорювати можливість забудови, а не навпаки. Так, як нам зараз пропонують. Ми ініціюватимемо розгляд цього питання на сесії облради й залучимо загальноукраїнські структури», – розповів «Дню» Олександр Філь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...