З кожним роком у Тернополі збільшується кількість псевдо-екстрасенсів

Беручи до рук газету чи гортаючи інтернет-портали, ви неодмінно наштовхнетесь на схожі оголошення: «Вилікую від згубних звичок, поверну душевний спокій, зніму вроки, вінець безшлюбності, поверну коханого». Комусь подібні заяви здадуться  смішними і наївними, мовляв,  хто ходить до якихось ворожбитів і віддає їм за такі «послуги» гроші?

Та, на жаль, факти кажуть самі за себе: у приймальнях цих людей, які зазвичай володіють псевдо «над можливостями», очікують величезні черги клієнтів, готових віддати пів своєї зарплатні за «слово майстра» . У самому лише Тернополі таких «центрів допомоги» з десяток, пише like.te.ua. З кожним роком їх кількість росте і усі вони переконують, що неодмінно вирішать усі людські біди, дадуть пораду стосовно майбутнього, покращать бізнес і подарують спокій у сім’ї, а за свою допомогу візьмуть лише «символічну плату».

Якої ж про це думки оточуючі? Марія Григорівна, сусідка одного із відомих тернопільських провидців, говорить: «До такого незвичного сусіда ми вже звикли. З самого ранку біля його дверей скупчується безліч людей. Зазвичай це жінки середнього віку. Заважає лише те, що ці панянки часом дуже жваво обговорюють те, про що саме хочуть запитати у провидця. А сам він на мій погляд, спокійний і вихований мужчина, завжди вітається. Не знаю, як на рахунок його суперможливостей, але на шахрая він не схожий».

За словами психолога Тетяни Денисенко українці і справді часто звертаються до нетрадиційної медицини, астрології та чаклунства. Пані Тетяна вважає, що важливу роль відіграє так зване «програмування». Дуже часто людина, почувши свій прогноз на майбутнє, закарбовує його в підсвідомості і вірить в нього настільки сильно, що він неодмінно проявляється у її житті. Також психолог зазначила, що серед найтиповіших запитань, з якими приходять люди до віщунів, переважають питання про особисте життя та матеріальний статок. Замість того, щоб звернутися до спеціаліста, люди ідуть з своїми проблемами до екстрасенсів. А потім – часто жалкують про це.   Найчастіше дізнатись своє майбутнє бажають молоді дівчата, які хочуть знати все про подальшу долю. А тому покладають усі сподівання не на свої сили, а на поради ворожки. В результаті – керуються псевдо-інструкціями і часто втрачають дорогоцінні шанси.

Психолог радить у кожному окремому випадку звертатись до фахівців, а не шукати пораду у непевних осіб: «Коли у вас болить зуб – ви ж не йдете до окуліста, вірно? Тому не варто давати кермо від свого життя комусь іншому, треба брати відповідальність за своє майбутнє у свої руки», – зазначила Тетяна  Денисенко.

Діяльність такого роду несе за собою пені обов’язки. Тернопільський юрист Яна Назаренко зазначила, що так звані  екстрасенси  мають бути зареєстровані як юридична особа. Їх облік ведуть державні служби, їм видаються  ліцензії на право здійснювати свою діяльність. У разі, якщо «біоенергетик» чи «екстрасенс» виявляється шахраєм і просто видурює з людей кошти, це може стати причиною відкриття кримінальної справи, судового процесу, а той  завершитися ув’язненням.

Тому у пошуках «чаклуна», варто задуматися: хто насправді ховається під його іменем?

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі