Загиблі та десятки травмованих: тернопільських водіїв попереджають про смертельну небезпеку

П’ять років минає в ці дні з часу трагедії на залізничному переїзді поблизу села Прошова Тернопільського району при якій загинуло п’ятеро людей та 17 отримали поранення.

Залізничний переїзд –  зона ризику. Цю прописну істину знають не лише водії зі стажем, а і водії початківці. Кожен розуміє, що для зупинки великовагового потягу, навіть при екстреному гальмуванні, потрібно декілька сотень метрів, а його зіткнення з автомобілем чи автобуса призводить до значних жертв.

Підтвердженням цього є нещодавня жахлива аварія у Сумській області, де в результаті зіткнення потягу та рейсового автобусу загинули 12 людей, ще п'ятеро - постраждали.

Відповідно Правилами дорожнього рух чітко обумовлено, які дії та які заходи безпеки повинен виконувати водій, при проїзді через залізничний переїзд, а за їх невиконання передбачено покарання штрафом у розмірі від 340 до 425. За в'їзд водіїв на залізничний переїзд на заборонений сигнал світлофора, жест регулювальника чи чергового по переїзду, при закритому шлагбаумі або коли до переїзду наближається поїзд - штраф складатиме від 850 до 1190 гривен. Винуватця також можуть позбавити права керування транспортними засобами на строк від 6 до 12 місяців, або застосувати адмінарешт до 10 діб, або вилучити у нього транспортний засіб на платній основі.

На території Тернопільської області знаходиться 143 залізничних переїзди, через 51 проходять автобусні маршрути, тож водіям, які керують транспортними засобами, слід пам’ятати та виконувати елементарні правила при яких рух через них забороняється:

- черговий по переїзду подає сигнал заборони руху, тобто стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками ;

- шлагбаум опущений або почав опускатися;

- увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;

- за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді;

- до переїзду в межах видимості наближається поїзд, локоматив чи дрезина.

Слід пам’ятати, що залізничний переїзд - це зона підвищеної небезпеки і тільки дотримання вище перерахованих правил забезпечить безпеку при проїзді через них.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі