Що робив народний депутат України Петро Порошенко у Тернополі?

Народний депутат України Петро Порошенко відвідав Тернопіль з візитом 16 лютого. Він зустрівся з окремими депутатами обласної ради. Зокрема, екскурсію приміщеннями обласної ради для високого гостя провів позафракційний депутат Степан Барна.

Петро Порошенко також поспілкувався з журналістами, а потім взяв участь у Народному віче біля пам’ятника Степану Бандері. Мету свого приїзду він пояснив так.

- Майдану уже багато чого вдалося зробити, – говорить Петро Порошенко. – Але чи може це нас задовольнити? Ні! У нас є абсолютно чіткі завдання, і саме тому я сьогодні у Тернополі, будуть у мене також зустрічі в Івано-Франківську. Позиція західних областей України, позиція тернополян є визначальною у факторі нашої перемоги. Є одна можливість мирного виходу із ситуації – це шлях знайдення компромісу у парламенті. Наші вимоги чітко сформовані, вони є реальними і ми переконані, що у найближчі два тижні ми маємо можливість цього парламентського розвитку подій. Якщо цього не відбудеться то очевидно, що тоді буде говорити вулиця. Компромісу на вулиці шукати набагато складніше, аніж компромісу за столом переговорів. Якщо 17 числа будуть просто звільнені під домашній арешт, але не будуть закриті кримінальні провадження проти невинних заручників, ситуація зірветься. Якщо буде зроблена спроба «через коліно» зламати в парламенті опозицію, призначивши прем’єром ту чи іншу одіозну особистість, яка причетна до злочинів, які творилися проти майданівців – це зірве опозицію. Якщо до мирних акцій громадян буде знову застосована сила – це зірве опозицію. Це вже просто буде означати, що влада не розуміє рівень напруги, який склався у суспільстві. А він ні в якому разі не «розсмокчеться», як хтось сподівається з боку влади. Саме тому ми тут, щоб розповісти наші плани, пояснити ситуацію в Києві, сказати чого ми чекаємо від українців, яким чином нам треба діяти. Найважливіше у наших завданнях – це збереження соборності держави, збереження цілісності України, збереження її суверенітету. Ні в якому разі не треба дати будь-яку надію розсварити Схід і Захід. Наша місія, наша функція сьогодні – напряму говорити зі Сходом: «Друзі, ви наші побратими. Для нас наша єдність понад усе, у нас є спільні вороги, у нас є спільні друзі, нас нічого не роз’єднує. У нас на сьогодні є спільний ворог, який всім заважає жити – це корупція, це злочинці при владі, це міліція, яка не захищає людей, це суди, у яких немає справедливості, це уряд який краде, і він краде так само, як в Тернополі, так і в Луганську». Зараз важливо бути не тільки на Віче у Києві, а й треба бути з людьми в регіонах. Люди в регіонах повинні знати з першоджерел, що робилося, які плани, що чекають від них, яким чином ми, спільно об’єднавшись, будемо координувати наші дії для того, щоб перемогти. Перемога в Тернополі кується так само, як перемога на Майдані Незалежності. І без тернополян перемога так само неможлива, як і без киян.

Віче 16 лютого у Тернополі було досить велелюдне. Тернополяни зайняли не тільки площу перед пам’ятником, а й стояли не проїжджій частині, через що проїзд вулицею Грушевського на деякий час був перекритий працівниками ДАІ, пише За Збручем. До речі, перед громадою виступив не тільки Петро Порошенко, а й представники ВО «Свобода» – народні депутати Михайло Головко та Андрій Міщенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі