Мери українських міст розповіли, чи вистачає їм 2,5 тис. грн. на прожиття

Як розповів gazeta.uaІвано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус, йому вистачило б "на життя" середньої заробітної плати в розмірі 2500 гривень.

"Звичайно, непросто прожити на 2500 грн., проте, гадаю, я б зумів. Я витрачав би їх на комунальні послуги, якусь суму треба було б закладати на пальне, хоча рідко їжджу власним транспортом, і продукти. Також із цих грошей неодмінно виділив би частину на те, аби хоч раз у сезон з'їздити в гори на лижі, а ще на відвідування театру. Невеличку суму я б відклав на потреби дітей. Ще б обов'язково купив би якусь добру книжку і квіти дружині", - зазначив Анушкевичус.

За словами мера Івано-Франківська, його місячна зарплата складає сім тисяч, а дохід за 2010 рік – приблизно 100 тисяч грн.

Як повідомили в управлінні економіки міськвиконкому, середня зарплата в Івано-Франківську становить 1981 грн.

У свою чергу міський голова Тернополя Сергій Надал відзначив, що при бажанні також міг би прожити на 2,5 тис. грн на місяць.

"Якщо задатися метою, то можна пробувати і за тисячу жити. Але питання: скільки часу так проживеш. Для нормального життя мені вистачає тієї зарплати, яку я зараз отримую – це трохи менше шести тисяч гривень. Гроші йдуть на ті ж витрати, що й у інших людей – комунпослуги, харчі, одяг", - розповів міський голова.

Заява речника донецького голови Олександра Лук'янченка про те, що його шеф багато працює, тому тратить гроші тільки на сніданки, обіди і вечері, на думку Надала, свідчить про те, що його донецькому колезі непогано живеться.

"Якщо він встигає обідати – то не все в нього так погано. Я особисто вже й забув, коли в робочий день встигав пообідати", - відзначив голова Тернополя.

За словами Надала, донецький градоначальник занизив середню заробітну плату в Тернополі. Цифра 1600 гривень – стосується області. В місті ж вона – 1750 гривень.

Вінницький мер Володимир Гройсман вважає, що прожити на зарплату такого рівня в Україні на даний момент складно.

"Я дуже поважаю мера Донецька, але я не чув, що саме він казав, - розповів вінницький міський голова. - Скажу тільки, що на зарплатню 2500 гривень зараз прожити дуже важко. У чиновників має бути нормальна зарплатня. Щоб не було зловживань. У мене зарплатня майже 6 тисяч гривень. Я ніколи цього не приховував".

Середня зарплатня співробітників в Департаментах та відділах міськради складає 2 тисячі гривень.

Міський голова Полтави Олександр Мамай таку суму вважає недостатньою для забезпечення сімейних потреб.

"Дві з половиною тисячі гривень на місяць мені не вистачило б. Моя сім'я за такий проміжок часу витрачає не менше десяти тисяч. Скільки іде на їжу, одяг, комунальні послуги, сказати напевно не можу, бо цим всім займається дружина. На руки отримую зарплату шість тисяч двісті гривень. Зважаючи на те, як ростуть ціни, думаю, полтавці мали би отримувати хоча б по п'ять-шість тисяч щомісяця".

Нагадаємо, Донецький міський голова Олександр Лук'янченко вважає, що йому вистачило б "на життя" середньої заробітної плати в розмірі 2500 гривень.

Напередодні голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк заявив, що середня заробітна плата по Донецькій області, яка становить 2500 гривень, забезпечує нормальне життя мешканцям регіону, незважаючи на зростання цін на продукти і тарифи на послуги ЖКГ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі