Стан доріг на Тернопільщині контролюватиметься новою системою

Географічно-інформаційну систему, що є базовою для дорожньої галузі та пілотний проект якої вже успішно працює в Миколаївській області, час починати впроваджувати в інших регіонах України.

З такою пропозицією виступили експерти Укравтодору в ході науково-практичного семінару «Інформаційні технології в дорожній галузі» за участі керівників служб автомобільних доріг в областях, науковців- та проектантів-дорожників.

За словами Олега Островерхого, начальника Управління інноваційного розвитку Укравтодору, на сьогодні в дорожній галузі України вже створено всі необхідні передумови для повномасштабного впровадження зазначеної системи.

Зокрема, розроблені або знаходяться на кінцевому етапі розробки всі необхідні стандарти, створена Єдина інформаційна геобаза даних автомобільних доріг, розроблена структура збору, аналізу, збереження та передавання актуальних даних всім користувачам, підготовлені необхідне програмне забезпечення, програмні та програмно-апаратні комплекси, а головне – успішно завершене експериментальне впровадження.

«Наше наступне завдання – визначити просторові координати для всіх елементів автомобільних доріг загального користування державного значення та внести їх до єдиної бази даних», – наголосив він.

З цією метою вже навесні 2014 року Державне агентство автомобільних доріг України планує провести тендер серед компаній, що здійснюють паспортизацію доріг. Відповідне Технічне завдання на проведення торгів було розроблено Укравтодором спільно з Укрдіпродором і представлено широкому загалу в ході семінару.

Нагадаємо, ГІС – спеціальна система, що дозволяє відтворити значну кількість об’єктів на координато-орієнтованій карті, космічному знімку, аерофотознімку зі зміною масштабу та описом об’єкту, що виводиться в таблицях, графіках, кресленнях, фото та відео.

Завдяки цьому, можна точно встановити місцеположення об’єкту, його розміри, параметри та характеристики, що дозволяє відмовитись від передпроектних вишукувань, визначити необхідні об’єми робіт при ремонтах дороги та будівництві об’єктів придорожньої інфраструктури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі