Що хвилює екс-міністра?

"Збереження української землі і повинно стати для суспільства головною національною ідеєю XXI століття", - наголошує академік НАН України, колишній міністр економіки Богдан Данилишин.

1 квітня у  виданні «Дзеркало тижня. Україна» №12  http://www.dt.ua/articles/78752#article з’явилася його стаття «Земельна політика в Україні: що день прийдешній нам готує?»

Аналізуючи чисельні проблеми землевпорядкування в державі, Данилишин зауважує, що в Україні є значні резерви території.  Проте спостерігається помітне скорочення чисельності населення, а якість житлових умов, охорони здоров'я, побутових послуг, соціального страхування погіршується. Тому, на його думку,  у найближчі 25 років значного природного приросту населення в Україні не буде. Це може спричинити серйозні проблеми із збереженням  територіального простору держави.

"Реальністю є те, що не так уже й далеко від державних кордонів України живуть народи зі швидко зростаючим населенням, тому українські землі природним чином можуть стати об'єктом міграції їх населення", — підкреслює екс-міністр і закликає протистояти таким процесам  шляхом оздоровлення економічної ситуації в Україні.

Принагідно згадаємо, що Богдан Данилишин - випускник одного з тернопільських вишів. Його добре пам’ятають викладачі та студенти 80-х років. Будучи відмінником навчання, Данилишин виконував ще й багато громадських доручень, зокрема, був заступником комсорга факультету.

- Це беззаперечно хороша людина, – розповідає про Б.Данилишина  колишня студентка О.Б. – Сумлінний, старанний, дуже добрий, контактний, дуже відповідальний. Він як ніхто вмів знаходити спільну мову з людьми, відрізнявся винятковими діловими якостями, і при тому був скромний і дуже вихований. Востаннє ми бачилися під час його приїзду в Тернопіль минулого року. Він зовсім не змінився. Тепло згадував однокурсників, щиро радів їхнім успіхам.

Однокурсниця  Галина в розмові з друзями зауважувала, що вже після закінчення навчання  всі, хто, перебуваючи у скрутному становищі, звертався до  Богдана Данилишина, отримували допомогу.

А студентка Л.Т. згадує:

- Богдан був старший, опікувався молодшими курсами. До нього в будь-який час можна було підійти за  порадою. Він запам’ятався мені серйозним, проте людяним і добрим. Справжній дипломат і надзвичайно приязна людина. Він був вимогливий, до себе – в першу чергу. Людина слова і людина справи. А от зайвих слів не любив, був скромний. Всі на факультеті визнавали,  що він дуже розумний, і всі були впевнені, що цей його потенціал обов’язково розкриється. Я впевнена, що це глибоко порядна людина і висококласний фахівець.

Зазначимо, що Богдан Данилишин і далі перебуває в Чехії.

"Аналіз стану справ в Україні, аналіз політичного розвитку нашої держави, звинувачень, які лунають зараз по відношенню до мене як до міністра колишнього уряду, довершили моє переконання в тому, що в Україні мені не буде забезпечено справедливого захисту", - пояснював колишній міністр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі