Дiльничних терапевта, педiатра і сімейного лiкаря можна буде... вибрати або замінити

Докладнiше про цю новацiю розповiла заступник директора департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ Зоя Крушинська.

-- Спершу пояснiть, про вибiр яких лiкарiв iдеться?
-- Дiльничних терапевта i педiатра, а також лiкаря сiмейної медицини, якi працюють у державних та комунальних полiклiнiках. Вибiр можуть зробити особи, якi досягли 14-рiчного вiку. (За дiтей, зрозумiло, скажуть своє слово батьки).
-- I як виглядатиме така процедура?
-- Вiдбуватиметься все так: людина звертається до медзакладу, до якого територiально прикрiплена, заповнює там спецiальну форму, в якiй вказує, в якого лiкаря хотiла би бути на облiку. При цьому подає копiю паспорта або документа, що посвiдчує особу, довiдку про мiсце реєстрацiї та виписку з медкартки.
Пiсля цього лiкаря письмово повiдомляють про особу, яка виявила бажання лiкуватись у нього. Вiн має дати пiдтвердження, що обслуговуватиме її. А тодi центр, який дiє при медзакладi, вносить цього громадянина до реєстру. Кожний медзаклад повинен скласти такий реєстр осiб, яких обслуговуватимуть його лiкарi.
Притiм, згiдно з проектом наказу, навантаження на одного медика
має становити не бiльш як 3,5 тисячi громадян.
-- А якщо лiкар вiдмовиться когось обслуговувати?
-- Тодi мусить обгрунтувати причину вiдмови. Це може бути, наприклад, понаднормове навантаження, проживання особи поза межами його дiльницi тощо. У такому разi центр пропонуватиме людинi iншого медпрацiвника.
-- Чи можна зареєструватися тимчасово за мiсцем фактичного
проживання, якщо особа не має змоги користуватися послугами лiкарiв
за мiсцем реєстрацiї?
-- Так. У такому разi треба ще й написати вiдповiдну заяву на iм'я головного лiкаря закладу, в якому хочете обслуговуватися. Зауважу, що тимчасово прикрiпленим пацiєнтом може бути лише та особа, термiн
проживання якої в межах територiально-адмiнiстративної одиницi не
перевищує 90 днiв.
-- А чи має право лiкар вiдмовитися вiд обслуговування людини,
яка вже є його пацiєнтом?
-- Це може бути тодi, коли прикрiплена особа не виконує його приписiв. Але, звичайно, за умови, що це не загрожуватиме її життю i здоров'ю населення. Про вiдмову вiд обслуговування лiкар зобов'язаний письмово повiдомити центр та свого пiдопiчного.
Пацiєнт також має право на власне бажання вiдмовитися вiд послуг
обраного лiкаря. У такому випадку вiн також повинен письмово звернутися до центру первинно-медичної допомоги i зареєструватися в
iншого фахiвця.

експрес
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі