• Головна
  • Наше місто очима польських студентів
10:35, 5 квітня 2011 р.

Наше місто очима польських студентів

У конференції щодо проблем студентського самоврядування, яка проводилася на базі ТНПУ 1-2 квітня, взяли участь 12 польських студентів. Усі вони навчаються на українознавчому факультеті Варшавського університету, і, як виявилося, непогано говорять українською, лише із наголосами в українських словах відчувають труднощі.  Окрім цікавих знайомств, виступів, дискусій з українською молоддю,  їх чекала насичена екскурсійна програма - відвідини музеїв, драмтеатру, дискотеки, лекції в університеті, мандрівка замками Тернопільщини, поїздка до Львова.

Гості були дещо розчаровані, що у «Приватбанку» поблизу педагогічного університету їм відмовилися поміняти злоті (ну не надають там такої послуги, і порадити нічого не змогли…), але такі дрібниці не могли зіпсувати настрій.

А знайомство з Тернополем поляки розпочали із неквапної прогулянки містом. Ошатні вулиці Валова, Руська, Листопадова, гетьмана Сагайдачного відтворили шарм давнього обличчя Тернополя - шляхетського містечка. Гості, незважаючи на похмуру погоду і пронизливий вітер, були зачаровані тернопільським ставом, острівками у парку Шевченка.

Гості оглянули найвидатніші памятки архітектури - замок, Надставну церкву, храм Різдва Христового, Катедральний собор, Театральний майдан. Одна зі студенток була вражена барвистим, яскравим розписом Катедри, надзвичайно красивим, на її думку. "У Польщі, - зізнається вона, - навіть у греко-католицьких храмах використовуються тільки жовто-зелені кольори".

Юнаки та дівчата з Польщі познайомилися з історією численних памятників міста, побачили найстаріше дерево - тернопільську липу, дізналися, коли Тернопіль був столицею українських земель. Цікавилася польська молодь, яким Тернопіль був у міжвоєнний період, коли перебував у складі Речі Посполитої, і які перспективи розвитку міста зараз.

Поспілкувавшись з гостями міста в неофіційній обстановці, вкотре переконуємось - Тернопіль  таки вміє зачарувати! Часточка його шарму тепер зігріватиме сонячним спогадом і серця наших варшавських гостей.

Наше місто очима польських студентів, фото-1
Наше місто очима польських студентів, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...