Японія: вміст йоду-131 в стоках в океан перевищує норму в 7,5 млн. разів

Всього в море, як оголосили раніше представники TEPCO, планується злити з аварійної АЕС 11,5 тис. тон води, операція, як очікується, займе близько двох днів. Зливання води, пояснила компанія-оператор АЕС, необхідне для звільнення місця в сховищі під ще більш забруднену радіоактивними ізотопами воду, що витікає з пошкодженого другого реактора станції.

"Цей захід необхідний для запобігання масштабного радіоактивного забруднення. Однак ми зливаємо радіоактивну воду і глибоко шкодуємо про це", - заявив після початку операції на "Фукусіма-1" головний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано. При цьому він знову наголосив, що, за оцінками експертів, зливання забрудненої води з аварійної АЕС не заподіє шкоди морській екосистемі.

Компанія TEPCO також у вівторок оголосила, що приступає до виплати компенсацій людям, евакуйованим із зони відчуження навколо аварійної АЕС, не чекаючи підрахунку збитків від події на "Фукусіма-1". Після цієї заяви акції TEPCO на Токійській біржі подешевшали до рекордного за всю історію компанії рівня. На ранкових торгах 5 квітня вартість акції TEPCO впала на 15 відсотків до 376 ієн. Попередній історичний мінімум був зафіксований у грудні 1951 року, коли акції TEPCO коштували на біржі 393 ієни.

 

Нагадаємо, на АЕС "Фукусіма-1" в результаті сильного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії 11 березня, вийшли з ладу системи охолодження енергоблоків, відновити роботу яких не вдається досі.

Згодом на декількох реакторах сталися вибухи, що призвело до викидів радіації в атмосферу. Влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС.

ТСН
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі