Заступник прокурора Тернопільщини визнав вину прокуратури у погромах і готовий іти з посади

Заступник прокурора області Сергій Банах визнав, що зважаючи на позови, які подавала останнім часом прокуратура для оскарження рішень місцевих органів самоврядування, керівники обласної прокуратури не мають морального права перебувати на своїх посадах.

Зокрема, прокуратура оскаржувала рішення про створення загонів самооборони, які зараз захищають городян, про висловлення недовіри голові ОДА Валентину Хоптяну, про визнання Народної Ради і навіть намагалася оскаржити рішення про перейменування майдану Мистецтв в площу Героїв Євромайдану.

«Такі позови готувалися і в них зазначались порушення, які були допущені під час прийняття даних рішень. Але моя думка, що тут треба було брати за основу не ті процедурні порушення, а саму суть рішення і розуміти, що вони правильні, а на ці порушення процедурні просто не зважати. Усі позови, які ще не були розглянуті в судах, 18 лютого ми відкликали. Ми визнаємо і не знімаємо з себе відповідальності за те, що сталося з приміщенням прокуратури. Напевне, більша частина в цьому є нашої вини. Те що відбувалося – це був гнів і невдоволення. В такий спосіб громада виразила свою позицію», – вважає заступник прокурора.

На його думку, зараз керівники прокуратури повинні насамперед відповісти перед своєю совістю.

«Я до цього готовий. Я розумію, що буде не лише моральна оцінка, а й юридична. Я особисто готовий хоч сьогодні написати заяву, за крісло не тримаюся. Морально дуже важко. В тому плані, що розумію, що якби це робив раніше, то воно б було набагато правильніше. На сьогодні рішення прийняв, готовий з ганьбою чи як вирішить громадськість залишити цю посаду. Не роблю це прямо зараз, бо не можна лишити колектив напризволяще, доки ми не відновимо повноцінну діяльність після погрому. Тим паче, є багато людей, які не виконували вказівок  або взагалі не брали участі в останніх подіях – їх не можна лишити без організації», – сказав Сергій Банах.

За його даними, аналогічні настрої і в прокурорів району.

«Настрої такі, що прокуратури дадуть собі оцінку, і їм дадуть оцінку також. Це зробить Генеральна прокуратура. Всі зрозуміють, що буде належна оцінка», – зазначив заступник обласного прокурора.

Банах прокуратура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі