Майдану показали майбутніх міністрів. Хто вони?

Рада Майдану представила на Майдані Незалежності майбутній склад Кабміну. Хто вони?

Прем'єр-міністр

Арсеній Яценюк. Народився 22 травня 1974 року у Чернівцях.

З 1998 року Яценюк працював в головному офісі банку Аваль консультантом кредитного департаменту, радником головою правління, і нарешті заступником голови. Далі він перейшов на державну службу.

У 2001 році був призначений в.о. міністра економіки Криму, а потім і міністром. У 2005 році Яценюк був призначений першим заступником голови Нацбанку, звідки його відправили в Одесу заступником одеського губернатора.

З вересня 2005 по серпень 2006 року був міністром економіки, а у вересні 2006 року був призначений заступником голови секретаріат президента-представником президента при уряді Януковича.

Наступною державною посадою у Яценюк стало призначення міністром закордонних справ у березні 2007 року.

Арсеній Яценюк був призначений спікером Верховної ради у 2007 році при коаліції БЮТ і НУНС. За часів його спікерства Яценюк запам’ятався винайденням системи Рада з сенсорною кнопкою, щоб запобігти кнопкодавству. Щоправда цю систему досі так і не вдалося вести у дію.

Також під час спікерства у ВР, Партія регіонів разом з комуністами блокувала трибуну не менше трьох тижнів, бо вимагали проведення референдуму щодо плану дій щодо Членства в НАТО.

У листопаді 2008 року Яценюк був відкликаний з посади. Вирішальними стали голоси групи Єдиний Центр у НУНС Віктора Балоги та блоку Литвина.

У 2009 році Яценюк як лідер партії Фронт змін активно почав президентську кампанію. Йому прогнозували третє місце, однак оскільки ближче до виборів його активність знизилась, він посів четверте місце. Тоді він запам’ятався критичними заявами на адресу Тимошенко, які йому іноді досі закидають.

До виборів 2012 року Фронт змін об'єднався з Батьківщиною, у червні 2012 року він був обраний головою ради "Об'єднаної опозиції". Після виборів Яценюк очолив фракцію Батьківщини.

Віце-прем'єр-міністр

Олександр Сич. Народився 16 липня 1964 року в селі Дерть на Рівненщині. Депутат 7-го скликання від "Свободи".

За освітою вчитель історії, юрист. З 2006 року - заступник голови партії ВО "Свобода"з ідеологічних питань та голова Івано-Франківської обласної організації.

Очолював "тіньовий уряд", створений свободівцями в жовтні 2013 року.

Віце-прем'єр з питань євроінтеграції

Борис Тарасюк, народився 1949 року в Житомирській області. У 1975-1990 працював у МЗС УРСР, був інструктором відділу закордонних зв'язків ЦК КПУ.

З 90-х років продовжив роботу в МЗС України. Міністр закордонних справ в урядах Пустовойтенка, Ющенка, Тимошенко,  Єханурова та Януковича (1998-2000 та 2005-2006).

У 2003-му – 2011-му очолював Народний Рух України.

Нардеп IV, V скликання від Наша Україна, VI скликання від Наша Україна – Народна Самооборона та VII від Батьківщини.

З 15 червня 2013-го, після об'єднання частини Народного Руху та Батьківщини, став заступником глави ВО Батьківщина.

Віце-прем'єр з питань гуманітарної політики

Ольга Богомолець, головний лікар Інституту дерматології і косметології доктора Ольги Богомолець.

Крім того, вона є співачкою, автором-виконавцем сучасних та давніх українських романсів. Богомолець була особистим лікарем екс-президента Віктора Ющенка.

Саме вона готувала Ющенка перед тим, як у січні 2005 року він зійшов на трибуну Верховної Ради, щоб скласти присягу президента країни. У Радомишлі Житомирської області є музей домашньої ікони, в основу якого лягла особиста колекція домашніх ікон Ольги Богомолець.

Віце-прем'єр з регіональної політики

Володимир Гройсман, став мером Вінниці в 28 роки, до цього займався аграрним бізнесом.

На виборах 2010 року його переобрали мером з результатом 77,8% голосів, найвищим результатом в незалежній Україні. У 2005 році увійшов до партії Ющенка "Народний Союз "Наша Україна".

Зараз числиться безпартійним. У пресі його називають ставлеником Порошенка, однак люди, що його знають, стверджують, що він є самостійною фігурою.

Антикорупційне бюро

Тетяна Чорновіл. Народилася 4 червня 1979 року. Журналіст-розслідувач. В 2001 році закінчила Міжнародний інститут лінгвістики і права, факультет журналістики. У віці 17 років брала участь у акціях УНА-УНСО, згодом стала прес-секретарем цієї організації.

На виборах 2012 року по мажоритарному виборчому округу № 120 на Львівщині йшла від Батьківщини. Чорновол програла вибори, здобувши другий результат на окрузі після Ярослава Дубневича.

Весь цей час вона багато писала про коштовні маєтки державних чиновників. Наприкінці грудня Чорновол жорстко побили на трасі Київ-Бориспіль після того, як вона їздила знімати будинки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та генпрокурора Віктора Пшонки.

Люстраційний комітет

Єгор Соболєв – український активіст. У різні роки працював журналістом у виданнях "Київські відомості", "Українські новини", на 5 каналі, де проводив резонансні розслідування.

Після цього зайнявся власним бюро журналістських розслідувань "Свідомо" та громадською діяльністю в ініціативі "Воля".

Брав активну участь у більшості резонансних громадських акціях за останні роки, зокрема із захисту Пейзажної алеї, Гостинного двору та боротьби з незаконними забудовами. Був активним учасником громадського сектору Євромайдану.

Міністр юстиції

Павло Петренко, народився 17 липня 1979 року. Закінчив з відзнакою Чернівецький нацуніверситет імені Юрія Федьковича та здобув освіту за спеціальністю "Правознавство". Має освітньо-кваліфікаційний рівень магістра права,  диплом Української академії зовнішньої торгівлі за спеціальністю "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності".

Працював на різних, в тому числі і керівних посадах "Державного ощадбанку". Займався адвокатською практикою. З 2009 року був членом  партії "Фронт Змін", керував юридичним департаментом партії. У листопаді 2010 року обраний депутатом Київської облради. У 2012 році був обраний депутатом Верховної ради.

Був автором закону про амністію, яка звільнила першу хвилю затриманих під час акцій. Щоправда це сталося лише після того, як партія регіонів внесла свої поправки, якими під амністію також потрапили організатори та виконавці побиття людей 30 листопада, 1 грудня, тощо.

Міністр фінансів

Олександр Шлапак. Народився в російському Іркутську, вчився у Львові. За освітою інженер. Починаючи із 1984 і до 1990-го був секретарем комітету комсомолу Львівського політехнічного інституту; працював на керівних посадах в комсомольських організаціях Львівського комсомолу.

Працював заступником голови КБ "Приватбанк". Був заступником міністра економіки України, міністром економіки України в уряді Кінаха при Кучмі (2000 – 2001 рік). У 2003 році став заступником Голови Національного банку України, у 2005 році перейшов на посаду Голови Державного казначейства України.

Крім того був членом РНБО (за часів Кучми). Із 2006 року прийшов у секретаріат президента Ющенка, був першим заступником глави секретаріату президента, та представником президента у Кабінеті Міністрів. Будучи представником президента у Кабміні він нещадно критикував економічну політику уряду Юлії Тимошенко. Після його свідчень на найгучнішому процесі української сучасності прихильники Тимошенко зірвали зі Шлапака окуляри та облили його водою.

Його пов'язують із Сергієм Тігіпком. У 2011 році ЗМІ пророчили йому посаду львівського губернатора або навіть міністра економіки в уряді Азарова.

Міністр економіки

Павло Шеремета, львів'янин, є засновником Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), президентом Київської школи економіки. Крім диплому Львівського університету Франка у копілці Шеремета диплом університету Еморі (Атланта, США). Крім того він закінчив програми управлінського розвитку у Гарвардській школі бізнесу та інші студії за кордоном.

У 2006 році Павло Шеремета увійшов до списку 15 кращих менеджерів України за версією журнала Компаньон.

Міністр освіти

Сергій Квіт родом із Ужгорода. Закінчив Київський університет ім. Шевченка, доктор філологічних наук та філософії.

З 2007 року обраний на посаду президента Києво-Могилянської академії, на якій прославився своєю відвертою опозицією до міністра освіти Дмитра Табачника та його освітньої політики.

Під час Євромайдану був одним із перших ректорів, який оголосив страйк та відпустив студентів на протести.

Міністр соцполітики

Людмила Денисова, народилась 1960 року в Архангельську.

У кінці 90-х років була міністром економіки та фінансів в уряді Автономної Республіки Крим. В 2000 році прокуратура затримала її "за зловживання службовим становищем", але незабаром справа була закрита.

У 2007-2010 роках була міністром праці та соціальної політики в уряді Юлії Тимошенко. Народний депутат України V, VI, VII скликань. Член партії Батьківщина з 2005 року.

Міністр екології

Андрій Мохник, 42 роки, у 1994 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за фахом інженер-будівельник, а у 2011 році — Київський національний університет імені Тараса Шевченка за фахом юрист. Закінчив аспірантуру за напрямком "Історія України".

Починав з виконроба, працював інженером у науково-дослідного інституту, в системі Міносвіти. Народний депутат, заступник голови фракції ВО "Свобода". 

 

Міністр агрополітики

Олександр Мирний, "свободівець"-аграрій  народився 31 січня 1961 року в Києві. Освіта загальна середня.

Великий бізнесмен, на момент обрання народним депутатом був директором сільгосппідприємства "Агрос-Віста".

Міністр культури

Євген Нищук, "голос Майдану" часів помаранчевої революції і Евромайдану. Актор Національного театру ім. Івана Франка і театру "Сузір'я".

Йому пощастило зіграти на сцені Тараса Шевченка та Сергія Єсеніна.

Один з пунктів програми, яку він виголосив на майдані, - повернення і збереження культурної спадщини. Збирається разом з РНБО випрацьовувати спільну политику на об'єднання України.

Міністр закордонних справ

Андрій Дещиця,  уродженець Львівщини. До цього він обіймав посаду посла із особливих доручень МЗС України та спеціального представника голови ОБСЄ з питань конфліктів Андрій Дещиця. 48-річний Дещиця був одним із тих, хто першим із українських дипломатів висловив підтримку Євромайдану та євроінтеграції. Закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка.

Крім того вчився в Канаді, де у 1995 році закінчив Альбертський університет (Едмонтон). Працював у посольстві України в Польщі, був радником посольства України у Фінляндії. З 2006-го по 2007 рік був речником МЗС України, потім послом у Фінляндії та Ісландії.

Міністр палива та енергетики

Юрій Продан народився 27 січня 1959 у місті Норильськ Росія. Міністр палива та енергетики України часів президентства Ющенка з 18 грудня 2007 до 11 березня 2010 у коаліційному уряді Тимошенко.

Відомий лобіюванням інтересів групи "Приват".

Міністр Кабінету міністрів

Остап Семерак - 42 річний випускник Могилянки, депутат минулого скликання (партія Реформи і порядок), на даний момент радник Яненюка з міжнародних питань. Він активно просував антикорупційне розслідування щодо "вишок Бойка".

Міністр охорони здоров'я 

Олег Мусій – лікар, закінчив Київський медінституту ім. Богомольця. Навчався у Польщі, США, Фінляндії, Австрії, Німеччині. Активний учасник громадського життя та член великої кількості медичних громадських структур.

Під час Євромайдану став координатором медичної служби, організовував роботу медиків та волонтерів.

Міністр молоді і спорту

Дмитро Булатов, народжений 13 серпня 1978 у Києві, випускник КПІ, громадський активіст, один із лідерів Автомайдану. Займався вейкбордингом. 23 січня зник і знайшовся 30 січня у селі Вишеньки Бориспільського району. Як розповів сам активіст, викрадачі били його, катували, відрізали йому частину вуха і навіть розпинали.

Уряд Литви підтвердив наявність слідів тортур на тілі Булатова і закликав провести незалежне розслідування цього злочину.

Міністр внутрішних справ

Арсен Аваков. Народився 1964 року в Баку, Азербайджан, з 1966 живе в Україні. У 1990 році заснував і очолив АТ "Інвестор", а в 1992 році - комерційний банк "Базис". 4 лютого 2005 року призначений Ющенком головою Харківської обладміністрації. В 2004-му був заступником керівника Харківського штабу кандидата в президенти Віктора Ющенко. У березні 2005 року обраний до Ради партії Народний союз Наша Україна, член президії партії.

З 2010-го голова Харьківського обласного осередку Батьківщині. Після приходу до влади Януковича пішов у відставку через "етичні перешкоди для перебування на державній службі".

У січні 2012-го проти нього відкрили кримінальну справу за зловживання службовим становищем і незаконне відчуження землі. У Батьківщині назвали справу політично вмотивованою.

Виїхав до Італії, де його пізніше затримали, однак не був екстрадований. В грудні 2012-го, вже як депутат Верховної Ради VII скликання від Батьківщини, повернувся до України.

Секретар РНБО

Андрій Парубій родом зі Львівщини. Був одним із засновників Соціально-національної партії, яка пізніше реорганізувалась у "Свободу". Двічі проходив у Верховну Раду: у 2007 році за списком "Нашої України – Народної самооборони", у 2012-му – за списком "Батьківщини".

Активний учасник Помаранчевої революції та Євромайдану. Був комендантом Євромайдану і керував Самообороною.

Заступник секретаря РНБО

Вікторія Сюмар родом із Вінницької області. Активний медіа-експерт та журналіст. Працювала на "Голосі Америки", Громадському радіо, 5 каналі. Очолювала організацію "Інститут масової інформації", яка веде активну правозахисну діяльність та боролась із цензурою з часів президента Кучми.

 

Українська правда
новий уряд представили майдану
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Спорт
Спортсмен з Тернопільщини переміг у турнірі з тайського боксу. Пише Терен. Тернопільський боксер Сергій Хоркавий, який тренується у спортивному клубі LifeStyle, гідно переміг у Києві на відкритому чемпіонаті Київської області з таїландського боксу Муей Тай. Про це повідомляє «Спорт Тернопільщини». – Поборотися за першість до столиці приїхали три сотні спортсменів з десяти областей України, а також збірна Молдови, – йдеться у повідомленні. Також повідомляєт...
Пригоди
Книги у домі тернополянки Роксолани Мухи прикрашають в’язані книжкові миші-закладки, які умілиця виготовляє своїми руками. Пишуть Тернополяни. Саме тому книжки дівчині відкривати особливо приємно, адже вона знає, що на останній прочитаній сторінці побачить милого в’язаного гризуна. Ця маленька тваринка не погризе папір, натомість допомагає пані Роксолані та її родині не загубитися поміж книжкових сторінок. Як розповіла талановита дівчина, спершу в’язала ті...
Суспільство
Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк висвятив нового священика для потреб греко-католицької громади області. Пишуть Тернополяни. Ним став випускник Тернопільської духовної семінарії диякон Василь Колосівський. Свячення відбулися у храмі Воздвиження Чесного Хреста Господнього с. Саранчуки Бережанського району. Про це повідомили у прес-службі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.
Пригоди
У Тернополі замінили режими світлофорів на трьох  "напружених " вулицях. Про це зазначають тернополяни всоцмережі. "Щоб роз’яснити ситуацію з світлофором на вул. Тарнавського, 11 школа і світлофором 6 школа вул. Руська. Режим цих світлофорів змінено, тепер треба натиснути на кнопку для того, щоб перейти дорогу. Зелене для пішоходів не увімкнеться, якщо ви не натиснули на кнопку навіть якщо таймер закінчить відлік цифрами червоного кольору. Поясніть це дітя...
Пригоди
Нові старі фото та нові знахідки відкривають нові факти з історії Теребовлі. Ось міст в Теребовлі біля автостанції, до якого ми всі звикли.  Та 100 років тому його двічі руйнували і двічі відновлювали, і то щонайменше. А потім ще раз після Другої Світової війни. Розповідає Ярослав Ярошевський в соцмережі. 0. Оскільки в газеті за 1893 рік згадується, що перший потяг в Теребовлю прибув ще 1893 року, то певно ж міст уже тоді був готовий. Два прольоти з метало...
Суспільство
Тернопільський тролейбус-«гармошку» капітально відновили. У ньому переварили кузов, замінили обшивку – ззовні і всередині, оновили сидіння, встановили нову гармошку. На це із міського бюджету виділили близько півмільйона гривень.  Розповідає Т1. Оновлена "гармошка" вже пройшла налагоджувальні роботи, зараз він у тестовому режимі курсує за маршрутом №2. Потім тролейбус пустять і на інші лінії.   Додамо, рік випуску відремонтованого "рогатого" транспорту - 1...
Суспільство
В Нью-Йорку театри працюють без репертуарів, режисери люблять приїжджих акторів, а студентам-театралам платять індивідуальні стипендії. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповіла українка Анна Сізова, яка два роки тому переїхала до Нью-Йорка. Працює актрисою. Поділилася цікавинками про тамтешнє життя і порадами, як іноземцю облаштуватися в США. Як ви потрапили до Америки? Я родом із Донецька. В рідному місті навіть встигла вступити до медичного університету. Ал...
Суспільство
«Встановити світлофор по вулиці Микулинецька 106-а, в районі авторинку (зуп.АТП-1961)», - таку петицію зареєструвала у Тернопільській міській раді 5 грудня Світлана Василюк. Пише Те.юа. Зокрема, у петиції жінка пояснює: «Через велику кількість аварій в районі авторинку по вул.Микулинецькій, і неможливість безпечно переходити дорогу, навіть по пішоходному переходу(так як автомобілі збивають людей на переході), просимо встановити світлофор», - зазначає автор...
Суспільство
Дивовижна споруда у селі Язловець викликає зацікавлення як у місцевих мешканців, так і у приїжджих. Адже донині збереглася лише половина старого моста, інша його частина була знищена. Причину руйнації моста намагалися розгадати у соцмережах. “Справжнє диво інженерної думки знаходиться у селі Язловець, що на Тернопільщині. Тут зберігся дуже незвичайний міст невідомого віку. Дуже дивно, що ця споруда не є пам’яткою архітектури хоча б місцевого значення”, — з...