Ректор тернопільського медуніверситету «замітає сліди» свого пристосуваньства (відео)

На четвертому поверсі Тернопільського державного медичного університету імені Горбачевського черговий раз зникають портрети почесних професорів. Найпершим таку сумну долю випробував голова ОДА за часів Віктора Ющенка Юрій Чижмарь.

Потім несподіваним «почесним» стала і Прем’єр Міністр України Юлія Тимошенко. Та наприкінці минулого літа, а саме в останній день пори року, до Тернополя вирішила приїхати очільник МОЗ Раїса Богатирьова і посвятити першокурсників у студенти. У число таких невідомо за що «почесних» увійшов і вже колишній голова ОДА Валентин Хоптян. Тоді, 31 серпня 2013 року, всі у мантіях Ковальчук разом із Богатирьовою та Хоптяном піднялися на четвертий поверх головного корпусу мед університету. Там вже на стіні серед відомих науковців красувалися портрети двох високопосадовців. Та портрету Юлії Тимошенко вже не було.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2009 року Леонід Ковальчук у традиційному для себе стилі (у своєму власному кабінеті без «зайвих очей») вручив тодішньому Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко мантію з почесним званням. Він заявив, що вчена рада університету прийняла таке рішення, беручи до уваги діяльність Тимошенко, пов’язану з розвитком вітчизняної медицини. Він також вручив Тимошенко мантію і берет почесного професора.

Ректор Тернопільського державного медичного університету імені Горбачевського Леонід Ковальчук відомий своєю лояльністю до всіх можливих влад. Сьогодні цей професор робить всі можливі кроки, щоб зблизитися з новим керівництвом як області так і держави. Пан Леонід почав приходити на сесії Тернопільської обласної ради і голосувати в унісон з опозиційними фракціями. А попереднього його сина цей же зайняв посаду заступника головного лікаря університетської лікарні, яка є структурним підрозділом облради.

Та ще наприкінці листопада минулого року, коли розпочинався Євромайдан, Ковальчук відмовлявся відпускати студентів із занять для мирних пікетів. Зокрема, 26 листопада під стіни головного корпусу підійшло більше чотирьох тисяч студентів з вимогою долучитися до акції на підтримку євроінтеграції.

Журналіст «Свободи» спробував взяти коментар у ректора-пристосуванця. Текст розмови та відео подаємо нижче.

- Свого часу, під час приїзду Раїси Богатирьової, ви зняли портрет почесного професора Тимошенко. Сьогодні на четвертому поверсі вже немає портретів почесних професорів Богатирьової і Хоптяна. Розкажіть, ви сьогодні пристосовуєтеся до нових правил гри? Хочете зашитися на посаді, чи ви хочете зберегти посаду сина?

- Було засідання вченої ради, де прийнято рішення вішати там тільки почесних професорів та видатних вчених…

- Давайте розберемося все ж Тимошенко! Тоді на стіні був пан Хоптян. Він тут до чого?

- Це було рішення вченої ради. Не моє особисте. І він висів. Зараз було рішення вченої ради, щоби висіли тільки відомі вчені. І вони зараз там є. і ви на знайдете нікого із політиків. Ні одного.

- Ви зараз пристосовуєтеся до нової зміни влади?

- Це ви пристосовуєтеся!

- Чому?

- Тому що городите не те, що потрібно!

- Але ви ж зняли портрет Тимошенко, а причепили Хоптяна. Ви відносите Хоптяна до видатних вчених?

Питання залишилося без відповіді. Леонід Ковальчук втік у свій кабінет і зачинив двері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі