• Головна
  • Тернополяни готуються до найбільш тривалого та суворого посту. 3 березня починається Великий піст
14:00, 1 березня 2014 р.

Тернополяни готуються до найбільш тривалого та суворого посту. 3 березня починається Великий піст

Людям, котрі не можуть витримати суворого обмеження в їжі, лікарі радять постувати принаймні перший і останній тижні Чотиридесятниці. Також можна частково виключати зі свого раціону «заборонені» продукти, приміром м’ясо та солодощі.

У православ’ї Великий піст вважається найбільш тривалим та суворим. Цього року він починається 3 березня і триватиме до Великодня, 20 квітня.

Великий піст, або як ще прийнято називати, Чотиридесятниця (триває 48 днів – прим. авт.) – це час для духовного самовдосконалення та обмеження себе в їжі.

Постує шість років

Двадцятивосьмирічна Марія Гук протягом шести років тримає усі пости, які є в церковному календарі. Каже, обмеження в їжі не є для неї особливою проблемою.

- Я з легкістю можу відмовитися від вживання м’яса чи яєць, - продовжує вона. – Таким чином треную силу волі.

У період посту Марія готує собі каші на воді, додає до них краплю соняшникової олії чи варення. Коли є час, залюбки ліпить вареники з картоплею, грибами чи капустою. У її раціонї також – пісні супи, борщі та солянки.

- Така їжа є одноманітною, проте натуральною, - зізнається тернополянка. – Здавалося б, пісні страви є менш калорійними, але чомусь вага тримається на місці – жодного скинутого кілограму.

У період Великого посту Марія Гук також намагається частіше ходити до церкви, менше свариться з близькими та оточуючими. Адже вважає, що цей час Бог подарував людям спеціально для того, аби розвантажити не тільки шлунок, але й душу.

«Не потрібно себе мордувати»

Піст має супроводжуватися не тільки обмеженням в їжі, але і серйозною духовної підготовкою, говорить лікар-дієтолог Наталія Суслова.

- У цей час потрібно, перша за все, очистити себе від гріхів, - продовжує вона. - Адже одна із заповідей, яку християни повинні виконувати під час посту, – це відпустити гнів. Якщо людина буде сприймати виключення певних продуктів харчування як примус, то, зрештою, це викликатиме тільки роздратування.

З іншого боку, піст – чудова можливість розвантажити свій організм. Адже, за словами лікаря, надлишкове вживання продуктів тваринного походження, негативно позначається на роботі печінки. Натомість крупи дуже багаті вітаміном В та різноманітними сорбентами, котрі покращують роботу як шлунково-кишкового тракту, так і організму в цілому.

- При дотриманні суворого посту необхідно відмовитися від м’ясних страв, яєць, молочних продуктів, солодощів і навіть риби, - каже 20 хвилин фахівець. – Аби поповнити організм необхідними мікроелементами, потрібно вживати достатню кількість овочів, фруктів, бобових культур. До речі, останні є повноцінним джерелом білка, який так необхідний для нашої життєдіяльності.

Продовжуючи, дієтолог наголошує, що церква дозволяє не дотримуватися обмежень у їжі вагітним жінкам та матерям, які годують дітей груддю. Від посту звільняються особи, котрим не виповнилося 18 років. Адже, на переконання пані Суслової, їхній організм росте та потребує постійного надходження всіх важливих мікроелементів. Послаблення в харчуванні також є для людей, котрі мають певні хронічні захворювання і тих, котрі тяжко фізично працюють.

- Якщо людина має певні проблеми зі здоров’ям, приміром, захворювання травної системи, відмова від звичного харчування може спровокувати загострення недуги, - акцентує пані Наталія. – Якщо ж чоловік чи жінка на даний момент почуваються добре, вони можуть спробувати постувати, але для цього краще заздалегідь проконсультуватися з лікарем.

Так чи інакше, тримання посту не повинно стати для людини тортурами, додає спеціаліст.

- Головне – не зашкодити, - продовжує медик. - Якщо конкретна особа відчуває, що фізично не в змозі відмовитися від тих чи інших страв, не потрібно себе мордувати. При бажанні, можна частково виключити зі свого раціону деякі продукти, або ж тримати піст у перший і останній тиждень Чотиридесятниці.

 

 

#Великий піст #поради лікарів

Коментарі

Оголошення
live comments feed...