• Головна
  • “Куля потрапила у шию і пройшла на виліт” – історія тернополянки, яка чудом вижила під час боїв на Майдані
10:30, 3 березня 2014 р.

“Куля потрапила у шию і пройшла на виліт” – історія тернополянки, яка чудом вижила під час боїв на Майдані

19 лютого написала подруга Олесі. Сказала, що знає прекрасну дівчину, про яку варто розповісти усім. Про це йдеться на сторінці Єлюди - maidaners.

Самовідданий волонтер. Я написала Олесі цієї ж ночі. А зранку її поранив снайпер. Зізнаюсь, якби Олеся померла, я б закрила проект у цей же день. Після смерті Сергія Нігояна, у мене б не вистачило моральних сил писати 2-й некролог про людину, з якою я контактувала. Дякувати Богу, Олеся вижила. Відповіла на мій лист через кілька днів після того, як потрапила до лікарні. Я вирішила не чіпати дівчину. Мені хотілося, щоб вона відпочила у тому числі від надмірної уваги до себе. Домовились, що зустрінемось перед випискою. Так і вийшло. Олесю виписують із лікарні. Вона їде на кілька днів додому, а потім повернеться і буде проходити реабілітацію у «Феофанії». 

А тепер про саму дівчину. Звісно краще, щоб ми з нею зустрілись 20-го лютого, як і планували, без цього жахливого поранення. Але така доля.  Олеся, 21 рік, Кременець, Тернопільська область. Приїхала на Майдан 4 грудня. Єдина дівчина, яка їхала у автобусі із 16 хлопцями на Майдан, нікого не знала. До цього останній раз була у Києві у 8-му класі. Її дуже обурило побиття студентів Беркутом 30-го листопада. Перший раз приїхала на 5 днів і просто розмовляла з людьми. Взагалі, за увесь цей час Олеся їздила до Києва і додому більше 10 разів. Збилась рахувати. Працювала волонтером на кухні, а з 31 грудня стала медичним волонтером. Дівчина за освітою фельдшер. 19 січня працювала на вул. Грушевського, саме тоді, коли було загострення ситуації. «У ніч на 20-е недалеко від мене впала шумова граната, трохи оглушила. Тоді мені перший раз стало страшно», - розповідає вона. 

За час свого волонтерства Олеся познайомилась з багатьма людьми. Особливо тепло розповідає про «пекельну бочку» біля стели. Це намет – пункт-обігріву. У ньому збирались люди із різних регіонів з Луганська, Запоріжжя, Полтави, Тернополя. Але коли почались події 18-го лютого, намет згорів. 

Кілька разів Олеся хворіла. Ангіна і кашель. Вона поверталась на лікування додому, поправляла здоров’я і назад на Майдан. 17-го лютого виписалась із місцевої лікарні і наступного дня виїхала до Києва. 19-го зранку була вже на Майдані, чергувала весь день і усю ніч, до 4.00 ранку. «Я тільки приїхала, мені хотілось більше зробити», - пояснює Олеся. 20 лютого вона прокинулась о 8.00 ранку. Хлопець-волонтер з медичної бригади сказав, що сьогодні дівчина не повинна працювати. Олеся не послухалась. Пішла за ліками до Михайлівського монастиря і хотіла віднести їх до медпункту біля ялинки. Повертаючись з Михайлівського, зупинилась біля Лядських воріт, оскільки зустріла друзів із «пекельної бочки». Подивилась на годинник. Було 11.37. О 11.40 в неї вистрілив снайпер. «Пішли якісь хвильки. Я побачила на руках кров і зрозуміла, що помру», - згадує волонтер. Куля потрапила у шию і пройшла на виліт. Дуже швидко дівчину забрала швидка. У неї в кишені був мобільний телефон. У швидкій вона написала пост у соцмережі «Я помираю». Справа в тому, що дівчинці подобається 22-річний хлопець з Майдану. Симпатія взаємна, вони зустрічаються. Познайомились на Новий рік. «Це було прощання з усіма і особливо з ним», - пояснює Олеся. 

Після операції, дівчина зрозуміла, що трапилось диво і вона вижила. Про поранення Олеся не хотіла розповідати батькам і на наступний день збиралась повертатись на Майдан. Але мама звісно вже все знала, приїхала до Києва і весь час провела у лікарні з донькою. Тепер вони разом повертаються додому.
Щодо здоров’я. Куля зачепила слинну залозу. Тому прибрати цей жахливий шрам і зробити пластику, можна не раніше ніж через півроку. Олеся попросила сфотографувати шрам, щоб світ бачив, що у нас робили з людьми. З іншого боку шиї теж невеликий шрам. Дівчина після того, як вилікується і пройде реабілітацію, хоче навчатись у медичному університеті Богомольця. 

Як і усі попередні відвідувачі, я подякувала мамі за виховання такої чудової доньки. «Взагалі-то я її виховувала не так. Хотіла, щоб вона була тихою і спокійною, а вона швидка, як вітер. Нічого з цим зробити не можу», - говорить мама. Вона в батьків єдина дитина. 

“Куля потрапила у шию і пройшла на виліт” – історія тернополянки, яка чудом вижила під час боїв на Майдані, фото-1
#Євромайдан #тернополянка #снайпер.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...