• Головна
  • Що корисного встиг зробити для Тернопільщини Валентин Хоптян
14:00, 4 березня 2014 р.

Що корисного встиг зробити для Тернопільщини Валентин Хоптян

Звільнення з посади голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна пройшло для області якось непомітно. Власне таким ж не помітними були і його здобутки.

У завчену ним промову про «покращення», підвищення надоїв і ріст врожайності вірив хіба він особисто, в решти людей ця текстова верета викликала лише посмішку або нудьгу.

Поза тим,  Хоптян за час перебування в області таки встиг залишити по собі позитивний слід.

Насамперед це стосується його іміджевих проектів.

Одним з них стало відродження тернопільської «Ниви». Завдяки залученню спонсора в особі Дмитра Фірташа клуб зумів вийти в Першу лігу. Інша річ, що даний проект Хоптян до кінця довести не зміг, зараз «Нива» – знову на межі зникнення.

Інше ноу-хау екс-голови ОДА – «плазмєнні тєлєвізори». Не одного підприємця «нагнули», щоб така диковинка з’явилася в кожній школі. І власне тепер сільські навчальні заклади справді можуть похвалитися чудо-технікою. От тільки як часто використовуються дані телевізори в школах? Відповідь на дане питання і демонструє, чи був сенс в цій промо-акції Хоптяна.

Ще одна його ідея-фікс – Тернопільщину буде видно з космосу завдяки освітленню всіх без винятку вулиць сіл. Насправді, як правило, вдавалося освітити лише ключові дороги, якими найбільше їздить транспорт, і то не у всіх населених пунктах. Та й саме освітлення бажає кращого. По суті, воно мало чим відрізняється від освітлення тих же тернопільських вулиць – лампочка на стовпі начебто і горить, однак її потужності вистачає хіба на те, щоб ледь розсіювати темряву, порівняно з європейськими містами наше освітлення залишається депресивним.

Брався Хоптян навести порядок з кар’єрами, ставками та боротися з корупцією, однак тут зазнав повного фіаско.

З негативу – Хоптян став першою особою, яку засвистали в святому місці – у Зарваниці. Смертельне ДТП у новорічну ніч, яке спричинив автомобіль Хоптяна, породило дуже багато запитань. У тому, що аварію вчинив тодішній голова ДАІ Пак мало хто повірив, Хоптяну юридично вдалося вийти сухим із води, але не в очах громадськості.

З-поміж іншого: невміння знайти мову з депутатським корпусом, панічний страх перед непідконтрольними ЗМІ, регулярні побрехеньки, втечі і переховування –  все це продемонструвало слабкість Хоптяна як особистості і як менеджера.

«Нива» та «плазмєнні тєтєвізори» – єдине, чим він може позитивно запам’ятатися жителям області. Але й це немало.

Адже пересічний житель області навряд чи згадає хоча б дві заслуги попередніх губернаторів Івана Стойка чи Юрія Чижмаря.

Натомість Ярослав Сухий, який очолював ОДА вкрай обмежений термін, проявив найвищий ККД – запустив тернопільський аеропорт. У тому, що це є утопічна ідея стало зрозуміло одразу після його звільнення – для «ЗапоріжСічі» не було жодного сенсу утримувати збиткові рейси. А економічний потенціал Тернополя та області свідчить – діючий аеропорт ми ще не заслужили, регулярні авіарейси з Тернополя нашим людям наразі не по кишені.  

#Хоптян

Коментарі

Оголошення
live comments feed...