• Головна
  • На Тернопільщині – скандал: десятки людей, яких назвали прихильниками Партії регіонів, шукають правду
17:45, 4 березня 2014 р.

На Тернопільщині – скандал: десятки людей, яких назвали прихильниками Партії регіонів, шукають правду

Минулого тижня для багатьох жителів Збаража та сіл району великою несподіванкою, а точніше шоком стала новина про те, що вони є «прихильниками» Партії регіонів.

25 лютого у мережі Інтернет в одній із соціальних мереж хтось виклав списки «симпатиків» регіоналів, звинувативши їх у причетності до злочинів режиму Януковича. Усе було б нічого, якби не почали бити на сполох ті люди, а таких на сьогодні вже кілька десятків, для яких стало одкровенням те, що їхні прізвища та прізвища їхніх рідних є в цьому списку. Дехто побачив там навіть прізвища покійників, а також тих земляків, які роками гарують або проживають за межами України, є навіть прізвища політичних в’язнів та репресованих. Після того, як ці люди почали вимагати в адміністратора сторінки під назвою «Збараж:інтриги, розслідування, скандали» спростувати дану інформацію, пояснити, що це за списки і звідки взялися, то цей скандальний контент був видалений.

Списки були складені начебто для голови районної організації Партії регіонів. В них у розрізі сіл району і міста Збаража зазначено прізвища людей, які нібито мали віддати свої голоси за провладну партію, окремою графою там стоять прізвища «смотрящих», тобто людей, які кожен у своїй місцевості, мали вербувати «симпатиків» провладної партії і були відповідальні за те, що ці громадяни проголосують так, як треба, за певну винагороду. Як видно з оприлюднених списків, у когорті відповідальних, так би мовити, еліта району: керівники установ, організацій, навчальних закладів, закладів культури тощо. Загалом же у цьому списку «симпатиків» майже п’ять тисяч людей, пише Народне слово.

Збурена громадськість хоче добитися справедливості і покарати як тих, хто без їхнього на те відома вписав їхні прізвища, а також тих, хто безпідставно обізвав їх «убивцями», виклавши ці списки в Інтернет, а їх, до слова, одразу почали тиражувати деякі новинарні сайти Тернопілля.

З метою з’ясувати чи це справді так, знайти винних, вони уже звернулися в міліцію, прокуратуру, СБУ. Просили про допомогу у депутатів міської, районної рад. На недільному віче від імені тих, хто стверджує, що їхні прізвища внесли в цей ганебний список без їхньої згоди і про це вони дотепер навіть не підозрювали, виступила Наталія Гуль. Хоч її прізвища в цьому списку немає, але туди записали її батьків та родичів: – Хіба ж для того люди стояли на Майдані? Хіба ж таку правду вони там відстоювали? Щоб зараз ті, хто рветься до влади, в тому числі і в нашому місті, районі ганебними методами робили собі та своїй партії рекламу, аби підняти свій рейтинг серед наших жителів? В цьому списку, напевно, дійсно є прихильники Партії регіонів, але є і багато інших людей, які на час виборів були або уже давним-давно за кордоном, або навіть померли. Є й такі, які ніколи, в силу свої життєвих переконань, не були і не могли бути “симпатиками” Партії регіонів. Декого без відома, як ми з’ясували, вписували навіть цілими сім’ями або ж родинами. З усього видно, що ці списки складали відповідальні працівники штабу ПР. Тому ми вважаємо, що вони перші, хто має понести відповідальність за свої дії. Ми також з’ясували, що нібито цей список був викрадений у Надії Іванівни Розвадовської і гуляв в Інтернет-мережі ще під час виборів у 2012 році. Ми хотіли би знати, хто викрав цей список? І чому тільки тепер, через 2 роки, ним скористався, оприлюднивши під заголовком “Там люди, яким варто подякувати за смерті на Майдані”. Хто цей громадський діяч? Завантаживши файл 25 лютого о 13:15:43 на файлообмінник, а потім, схаменувшись через численні звернення і скарги користувачів, ця людина вже о 17:09 почала все видаляти і писати спростування інформації, виправдовуватися. Ми передали зібрані докази у правоохоронні органи і сподіваємося, вони з’ясують все про тих, хто стоїть за усім цим. Просимо також допомоги у небайдужих депутатів міської чи районної рад.

Обурені люди кажуть, що якщо ці “герої фантазій про майбутню владу” хотіли розголосити реальних “симпатиків” ПР, то їм потрібно було спершу зробити внутрішнє партійне розслідування перед тим, як оприлюднити цей список. Вони мали розпитати людей, чи дійсно вони давали згоду віддати свої голоси за цю партію.

У розпачі 86-річна збаражанка Аделя Горощук, батьків якої за любов до України радянська влада виселила на 12 довгих років у Сибір, з них 6 років вона й сама там жила. Старенька каже, що коли їй повідомили, що вона, її чоловік та донька у тих списках, то для неї це було, як грім серед ясного неба. У хаті був другий Майдан. – Мене болить душа. Я не могла пережити свого прізвища в тих списках, – зазначила, звертаючись до всіх, хто прийшов на Народне віче, Аделя Горощук. – Від імені усіх політичних в’язнів і репресованих я прошу вас – не брешіть, говоріть тільки правду. Не обвинувачуйте безпідставно невинних людей. Я болію за свою землю, свій народ, Україну. Я стільки болю пережила в Сибірі, де ми навіть голови не мали права піднести. Сьогодні мені важко згадувати всі жахіття неволі. Коли приїхала в Збараж, то дуже тішилася, що нарешті житиму на рідній землі. А нині мене цинічно звинуватили в тому, що я могла підтримувати партію регіонів.

Виступали, не стримуючи гніву і розпачу, ще дві жінки. У однієї зганьбили честь покійних батьків, а в іншої – очорнили дитину, яка живе за межами України, і тепер мати не має слів, щоб пояснити їй, чому так сталося. Обурені, вони запевняють, що, як і покійний Устим Голоднюк, не миритимуться з такою Україною і боротимуться за правду до кінця. Люди вимагатимуть, щоби всі, хто причетний до складання цих ганебних списків, і той, хто їх поширив, були покарані.

#Збараж #Партія регіонів #списки.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...