• Головна
  • “Якщо Росія розв’яже війну, то має великі шанси розвалитися як державне утворення” – керівник «Правого сектора» на Тернопільщині
18:30, 5 березня 2014 р.

“Якщо Росія розв’яже війну, то має великі шанси розвалитися як державне утворення” – керівник «Правого сектора» на Тернопільщині

Нині повсюдно у військкоматах черги. Свідомі українські чоловіки готуються стати на захист України від московських загарбників.

Посилено мобілізується і «Правий сектор». Про те, як відбувається військова підготовка підрозділів на Тернопіллі, «Новій Тернопільській газеті» розповів керівник «Правого сектора» в нашій області Василь Лабайчук.

— Наразі записуємо добровольців у наш підрозділ «Правого сектора», проводимо вишколи, щоб навчити людей правильно діяти у випадку війни з боку Росії. Для цього створили спеціальний оперативний штат. До вишколу членства залучаємо відставних та чинних офіцерів Збройних Сил, ветеранські організації, які брали участь у миротворчих контингентах, колишніх воїнів-афганців. Прагнемо налагодити вишкільну систему, щоб відновити українську армію, адже впродовж останніх років Янукович практично знищив її.

— Центральний штаб «Правого сектора» також закликає до озброєння. Йде мова про зареєстровану особисту зброю?

— У «Правому секторі» є багато людей, які мають легальну зброю — від вогнепальної до мисливської. Мисливство нині добре розвинуте, дехто має таку сучасну зброю, яка навіть не снилася армії. Якщо людина має мисливську зброю, якою можна вбивати кабана, то чому нею не можна вбивати ворога, який наступає на нашу землю?! (усміхається, — авт.)

— «Правий сектор» заявляє, що у разі війни буде максимально координувати свої дії з РНБО, СБУ, МВС. Чи ведете якісь перемовини з цими органами на місцевому рівні?

— У разі бойових дій будемо прямо консультуватися з центральним військовим штабом «Правого сектора». У Тернополі діє наш штаб швидкого реагування, яким керує ветеран Афганістану Євген Філь, тож при необхідності він координуватиме дії з державними органами.

— Як будете діяти, якщо ситуація в Криму розгортатиметься за найгіршим сценарієм?

— Якщо потрібно буде їхати у зону військових дій, — поїдемо. Утім, сподіваюся, росіяни не ризикнуть розпалювати війну. Як би вони захотіли, то могли б захопити навіть усю Україну, але це їм завдасть безліч величезних проблем. Кавказ тільки й чекає, аби від них відтягли сили в інший бік, тому вони можуть відновити свої бойові дії — маємо достовірну інформацію, що кавказькі хлопці готуються до такого розвитку подій. Китай заявив про солідарність з Україною, і якщо Росія буде продовжувати свої дії у Криму, почне видавати китайські паспорти громадянам Росії і претендуватиме на частину російської території. А ще між Росією та Японією не підписаний мир з часів воєн за Курильські острови. Не треба забувати, що мусульманські народи на півдні Російської Федерації теж мріють про справжню незалежність і там відбуваються спроби повстання. Та найбільша проблема путінського уряду — їхня опозиція, яка тільки чекає слушного моменту для рішучих дій. Якщо Росія піде ва-банк і ризикне воювати, то має великі шанси розвалитися як держава.

— Думаєш, російські війська мирно відступлять?

— Росія намагатиметься зробити все з максимальною користю для себе. Але подальші події більше залежать від світової реакції. Як бачимо, усі впливові країни виступили проти російської агресії. Інше питання, чи готові вони боронити Україну, бо наших сил замало, щоб відбити наступ російських танків. Єдиний позитивний момент, який визнав один із російських військових експертів, — «дурістю є нападати на країну, яка має шалений досвід партизанської війни».

— Яка чисельність «Правого сектора» на Тернопільщині?

— Достатня, щоб обороняти область, але поки що недостатня, щоб наступати — близько тисячі, але чисельність швидко зростає. Та, дякувати Богу, ми не одні в Тернополі — є невеличка кількість збройних сил, добровольців. Я гордий з того, що чоловіки нині масово зголошуються у військкомати.

— Кілька днів тому призначили керівників обласного і районних підрозділів «Правого сектора». Хто вони?

— Керівником обласного силового блоку «Правого сектора» призначений майстер бойових мистецтв Валерій Чоботар. На Бережанщині в. о. лідера «Правого сектора» призначено Володимира Футерка, в. о. керівника силового блоку — директора місцевого музею, громадського діяча Олега Захарківа. У Чорткові в.о. лідера призначено підприємця, громадського діяча Сергія Гусака, а в. о. командира силового блоку — тренера з фрі-файту Григорія Никифорця. До нашого об’єднання входить здебільшого молодь, але коли запахло війною, вступають і чоловіки 30-40 років, які уже мають військовий досвід.

— Як розцінюєш порушення Росією кримінальної справи проти лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша?

— Це проблеми самої Росії, якщо вона вдається до таких кроків. Значить, зважають, рахуються, бояться. Але навіть якщо вони оголосять Яроша у міжнародний розшук, то, зрозуміло, міжнародна спільнота все одно не буде сприймати це як легітимне рішення.

— Василю, а в якому стані кримінальне провадження проти тебе?

— Успішно пропало! Я сам зголошувався піти на допит до слідчого, але він чомусь уникав зустрічі. Коли справді була реальна загроза репресій проти мене, добрі люди попередили про це і порадили поїхати з області, тож певний час я перебував у Києві. Знаю, що до села надійшли папери з прокуратури про нібито закриття кримінального провадження, однак я їх не бачив.

— А де нині полковник СБУ, який побив тобі вікна?

— За деякою інформацією, він нині працює в Полтавській СБУ, куди його перевели відразу після інциденту. Наразі мені невідомо, у якому стані кримінальне провадження, але як тільки втихомиряться події у Криму, буду цікавитися цим. Думаю, що нинішній голова СБУ Наливайченко, будучи адекватною людиною, відреагує на ганебний випадок і цей полковник СБУ змушений буде покинути органи. Нещодавно Геннадій Москаль опублікував таємні матеріали про спецоперацію СБУ щодо Майдану, де були прямі завдання бити вікна активістам, палити автівки, мордувати їх

#Правий сектор #Тернопіль #окупанти

Коментарі

Оголошення
live comments feed...