• Головна
  • 19-річний житель Тернопільщини безслідно зник на Майдані?
17:00, 5 березня 2014 р.

19-річний житель Тернопільщини безслідно зник на Майдані?

Про Андрія Бялка із Підгайців рідні не мають звістки ще від Різдва.

Уже майже два місяці рідні 19-річного Андрія Бялка з Підгайців нічого не знають про його місце перебування. Хлопець навчався у польському місті Жешуві. Після Різдва поїхав туди з братом та його дружиною, зустрів з ними Старий Новий рік, а наступного дня, 15 січня, безслідно зник.

— Цього року у нас було особливе Різдво — зібралися вдома три сини, дві невістки, онучок, в оселі панувала радість, — пригадує мати зниклого пані Надія. — Андрій готував кутю, щебетав з усіма. 8 січня вони поїхали до Польщі. Андрій неохоче збирався у дорогу — чомусь не мав особливої прихильності до сусідньої країни, а ще хвилювався за події на Майдані, казав, що потрібен Україні. «Здаси сесію — поїдеш на Майдан!» — відповіла я йому. «О, мамо…» — досі чую його важке зітхання на прощання.

Як розповідають рідні, прибувши до Польщі, Андрій трохи заспокоївся, хоча й продовжував стежити за новинами в Україні. Ввечері перед зникненням ремонтував посудомийну машинку, мав продовжити вранці, але вже не повернувся, пише Нова Тернопільська газета.

— Мешкав Андрій на квартирі з братом і братовою, він нічого не казав про наміри кудись їхати, — розповідає пані Надія. — Вранці пішов на пари, є відео з магазину, куди забігав того дня, а ввечері з ним обірвався зв’язок. Невістка згадує, що Андрій був спокійний, єдине, казав, що набридло безтолкове навчання у вузі, хоч навчався добре — за п’ятибальною системою оцінювання мав 4-4,5, був третьокурсником факультету економіки і світового бізнесу.

— Андрій — начитаний, розумний, особливо цікавився історією, психологією і релігією, — продовжує пані Надія. — Для нього духовними авторитетами були Гузар, Папа Іван-Павло ІІ, Андрей Шептицький. Багато подорожував, їздив на «Лемківську ватру» до Польщі. Був наполегливим: хоч не навчався у музичній школі, але самотужки навчився грати на акордеоні, побачив ролик, як три брати у вишиванках грають на бандурах, поїхав з невісткою до села, привіз її бандуру і взявся підбирати акорди, а в інтернеті є відео, на якому син під час перебування в Америці за студентською програмою грає на піаніно «Мурку».

Бялки одразу після зникнення сина звернулися до польської поліції, невдовзі й в Україні написали заяву до правоохоронних органів, однак досі про нього нема жодної звістки. Хлопець пішов без паспорта, мав з собою лише польську «карту побиту» і близько ста доларів.

— До якось часу я не думала, що Андрій міг би повернутися в Україну, але коли пошуки у Польщі не дали результату, почала обмірковувати й такий варіант, — каже мати. — Можливо, він нелегально перетнув кордон фурою, а потім попрямував на Майдан до Києва. Дві сусідки казали, що бачили у новинах хлопця, схожого на Андрія, а якось мій чоловік знайшов в інтернеті фото мітингувальника — копію сина. Хоча юнак на фото у касці та окулярах, але такого ж зросту, постави, з гострим підборіддям. Ми звернулися до волонтерів Майдану, щоб розклеїли оголошення, тож поки що чекаємо…

Пані Надія зізнається, що Андрій міг прийняти самостійне рішення поїхати на Майдан, бо цікавився політикою. Коли після зникнення хлопця батько заглянув у його пошту в інтернеті, неабияк здивувався — син листувався з відомими політиками.

— Андрій мав сміливість писати Тягнибоку про проблеми молоді, про політику, — каже пані Надія. — Припускаю, що у Києві міг долучитися до «Правого сектора», а не дається чути, бо боїться, що ми не схвалимо його вчинок. Утім, ми би й словом не дорікнули, лиш би повернувся…

Пані Надія Бялко просить небайдужих, кому щось відомо про місце перебування Андрій, повідомити за телефоном: 097-899-29-46.

#Майдан #зник активіст #Тернопільщина

Коментарі

Оголошення
live comments feed...