• Головна
  • Чиновниця ОДА погрожує судом тернопільській газеті
15:30, 6 березня 2014 р.

Чиновниця ОДА погрожує судом тернопільській газеті

Один із лідерів Штабу національного спротиву Тернопілля Віктор Мартинюк, після закінчення активних революційних дій, взявся за очищення влади. Він чи не єдиний у ці дні продовжує змушувати чиновників виконавчої гілки влади писати заяви на звільнення, аби звільнити владні кабінети від номерклатури вертикалі колишнього президента Віктора Януковича.

Журналіст «Свободи» вже кілька разів побував на таких рейдах. Один із таких походів закінчився погрозами судовим позовом для працівника ЗМІ – начальниця управління туризму ОДА Леся Серетна, за її ж словами, готує судовий позов на видання. Причина: публікації фото, яке їй не сподобалося. Пані Серетна так побивалася через написану заяву, що аж розплакалася. Це і зафіксувала фотокамера.

Сам Віктор Мартинюк ставиться до сліз, благань, погроз, можливостей “вирішити” досить спокійно. Представник Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» хоче, аби колишні чиновники звільнилися з посад.  

- Моє головне завдання – очистка органів виконавчої влади від прислужників Хоптяна та Януковича, – розповів Віктор Мартинюк. – Наше обласне керівництво заявило про початок люстрації. Але ніхто не сказав, як це робити і з кого починати. Для мене поняття люстрації дуже глибоке і його потрібно починати робити з себе особисто. Для прикладу держслужбовець має забути про можливість зловживати правилами дорожнього руху, або харчуватися у робочий час в наших недешевих ресторанах. Це має власна моральна заборона. Хотілося б провірити кому наша місцева влада надавала квартири. У цьому переліку у більшості силовики, представники правоохоронних органів та судді. Одна із представників Феміди суддя Юрдига починала тут. Вона отримала тут житло, потім переїхала у Київ і там судила лідера опозиції Юлії Тимошенко. Потрібно подивитися, де ж відпочивали наші силовики та держслужбовці з сім’ями за останніх кілька років. Адже мало хто з них оздоровлюється на Азовському морі у загальних базах.

У нас тривала боротьба проти вбивчого режиму Якуновича. Ми його перемогли. Але ті хто працював при ньому залишаються на посадах. Більше того, за дні зустрічей з ними дійшов до висновку, що вони і не збираються звільнятися. Ці чиновники переконані, що їм вдасться вирішити питання збереження своєї посади, як при зміні попередніх керманичів області. Вони навіть відкрито говорять: «Можемо домовитися!».

- Пане Вікторе, чиновники, до яких ви приходите у гості з таким неприємною пропозицією, хоч розуміють відмінність між подіями 2004 року, тобто так-званою Помаранчевою революцією, і теперішнім Майданом. Адже тут пролилося чимало крові українців.

- Насамперед, до кожного з них приходжу як не до керівника. І я їм це показує всіма своїми діями. Якщо до повалення режиму Януковича, ми чекали їх годинами у коридорах, спілкувалися і просили їх підтримати та долучитися до громади. То тепер заходжу напряму, інколи не стукаючи у двері. Це не завжди культурно, але тим самим ми показуємо, що не визнаємо їх керівниками. Що зустрічаю у відповідь: великі очі і нерозуміння того, що я від нього хочу. Вже у нікого з них немає портрету Януковича. Якщо раніше вони аргументували обов’язковість присутність портрету глави держави у кабінеті кожного держслужбовця, то тепер чомусь не бачу по кабінетах в. о. Президента Олександра Турчинова. Чому вони не почепили, також не пояснюють.

- Ваше спілкування з службовцями облдержадміністрації розпочалося відкриття кримінального провадження саме за перешкоджання їхній роботі.

- Був фігурантом одразу кількох кримінальних проваджень. Під час допитів навіть самі слідчі визнавали, що об’єктивної сторони злочину не було. Але справа фабрикувалася і процес собі йшов. Особливого з цього приводу не хвилювався: на жодній відео-зйомці не було прямих доказів моєї кримінальної діяльності. Але вже тепер, коли приходжу до чиновників і доношу думку громади про те непотрібність їх, як прислужників режиму, то вони мене і далі лякають кримінальною відповідальністю. Та мене це також не лякає.

- Як поводять себе ті люди, які заявляли про ваші злочинні дії, потім свідчили, «шили» справу, судили тощо?

- Проти мене свідчили працівники патронатної служби ОДА. З ними спілкувався. Вони у шоці. Я відкрито звинуватив помічника Хоптяна Володимира Гука у киданні молодих спеціалістів «під танки». Адже саме такі, як він, заставляли працівників виконавчої гілки давати неправдиві свідчення проти людей. Гук написав заяву на звільнення і зареєстрував її. Чекаємо його звільнення. Він чекає на вихідну допомогу у кілка десятків тисяч гривень. А ті молоді хлопці також розуміють, що роботи на теперішніх місцях їм вже не буде.

- Процес очищення чи люстрації на сьогодні зі сторони виглядає дуже хаотичним та несистемним.

- Для мене особисто ще не закінчилася боротьба з режимом Януковича-Хоптяна. Якщо у Києві сформований Уряд, то на місцях залишаються старі кадри, і таке враження, що процес змін до них ще не дійшов. І допоки останнього керівника навіть найменшого напрямку вертикалі тодішньої вертикалі не буде звільнено, зупинятися не можна. Якщо мені говорять, що деякі політичні сили вже ділять посади, то поки що ж ділити. Адже вони до кінця не звільнені. Тому продовжую завдання громади зі звільнення служителів вбивчому режиму.

- Вам напевне доводиться вислуховувати доноси високопосадовців на своїх колег?

- Доношу до посадовців різного рівня, що вони громаді вже не потрібні, відповідно вони повинні звільнитися з державних посад. Така моя діяльність є публічної і набуває все більшого розголосу. Враховуючи це, до мене звертаються такі люди, що не міг собі раніше уявити. Посадовці високого рангу доносять як на вищих чинів, так і на своїх підлеглих. Вони просто хоч якось хочуть втриматися на посаді. Вислуховую їх, але не користуюся тією інформацією. Я не правоохоронний органу і не можу провадити слідство. У мене єдина мета: добитися написання заяви, зареєструвати і чекати їх звільнення з посади. І це буде наша перемога.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Серетна #Мартинюк #звільнення

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...