• Головна
  • «Застрелився з пістолета, щоб не датися живим в руки ворога», – тернополянин про Романа Шухевича
09:35, 7 березня 2014 р.

«Застрелився з пістолета, щоб не датися живим в руки ворога», – тернополянин про Романа Шухевича

Минуло 64 роки з дня героїчної загибелі Героя України, генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату Української головної визвольної ради Романа Шухевича. Аби вшанувати пам'ять Героя в Тернопільському краєзнавчому музеї провели науково-краєзнавчу конференцію.

Сучасний Майдан продовжив національно-визвольну боротьбу за незалежну суверенну Україну. А такі Герої  України як Степан Бандера та Роман Шухевич стали прикладом для кожного, каже старший науковий співробітник Історико-меморіального музею політичних в'язнів Орест Савка:

- Легко сказати Бандера - бандит - така асоціація, а забули що з іспанської мови Бандера означає прапор. От Роман Шухевич, Степан Бандера стали прапором для України, для українців на віки. Вони завішали над нашим прекрасним небом ці імена і дали нам могутню зброю, яку не може перемогти ніяка ворожа армія, це дух, мужність відданість людей і любов, передає tv4.

Шухевич до останнього дня керував визвольною боротьбою на українських землях і завдяки його військовому таланту, силі духу та характеру, - ця боротьба мала організований, а в перші повоєнні роки - масовий характер. Для знищення головнокомандувача УПА радянські спецслужби від 1944 року провели низку оперативних дій. Зокрема, на основі отриманих достовірних даних про місцеперебування Романа Шухевича розробили операцію "ВОВК". На світанку, 5 березня, криївку Чупринки оточили.

- Він вискочив із своєї криївки, вбив майора НКВД, ще одного, а солдат автоматної черги прострілив йому живіт. Він ще був живий і своїм власним пістолетом застрілився в скроню, щоб не датися живим в руки ворогам, - розповідає Орест Савка.

Довго історики не знали, де поховане тіло Романа Шухевича. Так і тепер близько 300 українців, що зникли під час революції на майдані шукають. Одних знаходять в лісах, інших, аби приховати сліди спалювали в крематоріях та кидали в Дніпро. Вже коли Україна стала незалежною стало відомо, що тіло Романа Шухевича знищили.

- Через Скалу-Подільську тіло Шухевича перевезли на лівий берез Збруча, офіцери сіли випивати і закусувати, а солдати облили тіло Романа Шухевича бензиною, підпалили його, і чекали поки воно згорить. Тіло горіло довго, офіцерам це набридло, вони сказали, що то що залишилося, зберіть і викиньте в Збруч, так і зробили. Тих пару кісточок, що залишилися викинули в Збруч, а попіл розвіяли. Вони думали, що розвіють нашу пам'ять, але сталося навпаки, - каже Орест Савка.

Зараз, на місці, де спалили тіло Романа Шухевича встановили хрест -  символ єдності та вічна пам'ять про безсмертного сина, Героя України.

 

#тернополяни вшановують #Роман Шухевич

Коментарі

Оголошення
live comments feed...