• Головна
  • На Тернопільщині місто потопає у смітті
12:00, 7 березня 2014 р.

На Тернопільщині місто потопає у смітті

Ми стоїмо на порозі весни. Знову стають актуальні питання чистоти у наших селищах, містечках. Засміченість території досить висока і це турбує людей. Днями до журналістів надійшов лист небадужої людини. Подаємо його без редагування.

Чисто не там де прибирають – а там де не смітять!

Багато вже про це написано, сказано, закони прийнято, але ми неперекір всім, продовжуємо жити серед сміття!

Як стидно стає за себе, за нас, за нашу владу, в тому числі й за нашу місцеву, коли до нашого містечка приїжджають туристи (дивно, але вони ще чомусь приїжджають). Сміття не тільки біля урн чи сміттєвих баків а вже всюди: на узбіччі, на тротуарах, в річці й на берегах, посеред лісу. Ми вже звикли до цього і серед щоденних турбот не бачимо або не хочемо бачити його. Так, в нас є комунальна служба, працівники якої, щодня стараються навести лад, саме стараються - тому, що коли одні прибирають, інші працівники цієї ж служби всіюють вже зібраним сміттям все навкруги, гублячи по дорозі з автомобіля. Не вірите? А подивіться, наприклад, на що схожа вулиця Бариська.

А потічок від військомату до центру на що схожий?! Сюди хтось чужий приїхав й насмітив?!!!! На це жахливо дивитися! Участок центральної вулиці від спиртзаводу до автовокзалу ще приберуть сяк-так а з іншого боку??? Зустрівся одного разу на “потойбіччі” з групою туристів з Польщі, так від сорому не знав куди очі діти, коли вони весь цей “натюрморт” фотографували.

Ще одна цікава тенденція в нашому містечку - працівниками комунальної служби обгороджено площадки, на яких раніше стояли сміттєві баки. Для чого це зроблено - розуміння “прийшло” вже пізніше - таким чином вони економлять кошти по вивезенню сміття. Раніше це робили щодня, а тепер тільки тоді, коли з’являється гора. Можна тільки уявити, скільки там розмножується всіляких хвороб. Цікаво, чи санітарна служба в нас ще жива?!

Влітку поїхали в ліс поблизу с.Сороки грибів назбирати, зайшли досить далеко, і серед лісу (досить далеко від краю) хтось викинув “свіжі” торби зі сміттям!!! А ми хочемо, щоби нас “взяли” до Європи. Люди, які бували за кордоном, можуть розказати, як самі жителі дбають про чистоту довкілля там.

А ще подобається коли ми “культурно” віддихаємо виїжджаючи на природу, це взагалі фантастика - деякі наші можуть розташуватися прямо посеред сміття, і все нормально. Це справді вже стає для більшості нормою. А законів у нас понаприймали, і здається муніципальна міліція є, і штрафи встановили, але.... Хтось скаже, що треба починати з себе. Так, погоджуся, але, як показує практика, не всі ми свідомі, не всі ми культурні - культури треба навчатися. І “вчителями” (на мою думку) має бути місцева влада, адже ми найняли їх і для цього теж, ніхто про це не забув?! Колись була практика висміювати на дошці оголошень, що була в центрі міста та в місцевій пресі жителів, вказуючи прізвища та показавши на фотографіях наслідки діяльності “горе-господарів”. Треба використати максимально можливі заходи впливу на психологію людей, викорінювати "совдепію".
Сьогодні наша країна змінюється і ми тоже можемо доказати, що ми живемо не у болоті.

Богдан

#Тернопільщина #Бучач #сміття

Коментарі

Оголошення
live comments feed...