• Головна
  • На Тернопільщині у парку відкриють алею Героїв
19:30, 7 березня 2014 р.

На Тернопільщині у парку відкриють алею Героїв

Велелюдним було віче у Теребовлі. Понад 1000 мешканців району прийшли на площу біля адмінбудинку Теребовлянської районної ради, щоб висловити своє ставлення до агресії з боку Росії.

Голова Комітету національного спротиву Теребовлянського району Василь Попко зачитав звернення до громади району, в якому йшлося про те, що у непростий час для нашої країни, коли ще не висохла кров на Майдані, не загоїлися рани у сміливців, у час перших кроків становлення держави за наказом російського Президента Путіна були введені війська на територію Автономної республіки Крим, порушивши всі міжнародні угоди, в тому числі і як гаранта безпеки України.

«Ми маємо бути єдині, забути штучно нав’язані розбіжності у мові між Заходом і Сходом, Півднем і Північчю країни. Спільно із самообороною району забезпечити нормальну життєдіяльність краю. Батьківщина в нас одна, ми повинні проявити розуміння, що агресором є не російський народ, а політичне керівництво Росії… Громада Теребовлянщини вимагає вивести чужоземні війська з території України і якнайшвидше підписати Асоціацію з Євросоюзом, поставити питання перед міжнародною спільнотою про допомогу щодо захисту нашої Вітчизни», – йшлося у зверненні.

Також Василь Попко запропонував створити в районі єдиний координаційний штаб із представниками офіцерського складу всіх нових силових відомств для швидкого реагування на зовнішньо- і внутрішньополітичні події. І коли нова влада буде приймати важливі рішення, наприклад щодо призначення керівників району, обговорювати це на таких ось народних вічах, адже ніхто краще за мешканців району не знає своїх. Громада одноголосно дала згоду, підтримала звернення. На все місто лунало: «Згода! Згода! Слава Україні! Героям слава!

Міський голова Сергій Поперечний у своїй промові славив Героїв Небесної сотні, які віддали за волю і правду України найцінніше, що є в людини – життя… Він відзначив, що з Теребовлянського району на київському Євромайдані побувало від початку протистояння понад 4000 мешканців.

– Майдан залишив перед нами багато обов’язків. Найперший з них – це побудова нової держави шляхом люстрації всіх адміністративних органів. Але найголовніше для кожного українця – провести люстрацію в собі, у своїх серцях і душах, виконувати свої громадські зобов’язання чесно, свідомо й відкрито, - зазначив мер Теребовлі і повідомив, що на останній сесії міської ради депутати прийняли рішення про будівництво алеї Героїв у Молодіжному парку міста, яка буде відкрита 23 травня цього року. Мер запросив до участі у будівництві алеї всіх небайдужих теребовлянців, пише Номер один

А коли дали слово Михайлу Самцю, одному з учасників кривавих подій на Євромайдані (18-20 лютого), всі люди затамували подих… Михайло розповів про ті чорні три доби. Та не за себе він розповідав, а за своїх бойових побратимів. Особливо відзначив двох медсестричок із Золотників – Анжелу Чикинду і Надю Коваль. Розповів про те, як вони кидалися в самий епіцентр бою, виносили поранених, надавали першу медичну допомогу і знову – в полум’я, поміж куль до поранених. Згадав Михайло і про побачені страшні рани самооборонців, тіла без голів та зі знятими скальпами, як ступали вони з побратимами по калюжах... калюжах людської крові…

Виступив перед громадою і батько одного із постраждалих на Майдані теребовлянців – Ігор Марцинів. Зі сльозами на очах він дякував за порятунок свого сина Тараса, який перебуває на лікуванні в Польщі. Він разом із Ростиславом Кузем (лікує опіки обличчя в Польщі), Олесем Легеньким (лікує опіки руки в Польщі), Іваном Букатою (з тяжкими опіками перебуває на лікуванні в Німеччині) чудом вибралися із палаючого намету та залишилися живими. Всього з Теребовлянського району було поранено до десяти молодих патріотів, один з яких - Григорій Мельник з Бурканова - у тяжкому стані з чотирма кульовими пораненнями перебуває в одній із клінік Києва.

Закінчилося віче спільним виконанням Гімну України та спільною молитвою за нашу Неню. Після цього багато людей,  в першу чергу священнослужителі, зробили пожертви постраждалим у боях за волю України, їх сім’ям.

Віктор Аверкієв, представник Теребовлянської районної Самооборони

Від автора: «Або воля, або смерть!» - так заповідали нам наші предки. Я, як і всі українці, незалежно від місця проживання, мови, вірувань, етнічної приналежності, віку і статі, вірю, що переборемо всі негаразди, станемо на ноги, зміцніємо та побудуємо в недалекому майбутньому передову державу Європи. У природі весна, весна і в нашій державі, вона робить лише перші кроки, та ті кроки міцні, кроки велета!

#алея Героїв #Тернопільщина

Коментарі

Оголошення
live comments feed...