• Головна
  • Ректори вузів Тернопільщини закликають світову громадськість до врегулювання конфлікту в Криму
17:00, 10 березня 2014 р.

Ректори вузів Тернопільщини закликають світову громадськість до врегулювання конфлікту в Криму

Рада ректорів вищих навчальних закладів Тернопільської області закликала світову громадськість і освітянську спільноту докласти усіх можливих зусиль до врегулювання конфлікту в Криму.

Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті міністрерства освіти і науки, – повідомив власкор IA ZIK.

Освітяни наголошують, що колективи вищих навчальних закладів Тернопільщини глибоко занепокоєні дислокацією озброєних груп Російської Федерації в Автономній Республіці Крим. Вони вказують, що це є відвертим посяганням на територіальну цілісність нашої держави, порушенням суверенітету та втручанням у внутрішні справи України.

«Наша країна багатонаціональна: на Тернопіллі дружно живуть українці та молдвани, росіяни та поляки, білоруси та євреї, грузини та вірмени. Кримські татари та росіяни приїжджають до нас вивчати філологію, студенти Сполучених Штатів Америки, Ісламської Республіки Іран, Республіки Ірак, Республіки Польща, Республіки Індія, Королівства Марокко – медицину, громадяни Республіки Камерун, Федеральної Республіки Нігерія, Республіки Конго – інформатику, Республіки Еквадор – економіку. Ми завжди знаходили спільну мову та взаєморозуміння, надавали пріоритет загальнолюдським гуманістичним цінностям», – йдеться у зверненні.

Ректори тернопільських вишів наголошують, що впродовж незалежності Україна зберігала стабільність і спокій у державі, а її кордони були непорушні та недоторкані.

«Цинічна інтервенція збройних сил традиційно братньої країни та ескалація конфлікту на території України суперечить міжнародним угодам і нормам міжнародного права, загрожує незалежності нашої держави. Більше того – така провокація з боку Російської Федерації загрожує стабільності в Європі та світі, може призвести до нової гонки ядерних озброєнь», – йдеться у зверненні.

Освітяни зазначають, що справа честі людей доброї волі – зупинити зовнішню агресію. Відтак, вони закликали світ докласти усіх можливих зусиль до якнайшвидшого і остаточного врегулювання конфлікту виключно мирним шляхом.

#Тернопіль #Крим #ректор #конфлікт

Коментарі

Оголошення
live comments feed...