• Головна
  • Українські емігранти влаштували в Римі пікет і скандували: "Путін, забирайся з України”
20:15, 11 березня 2014 р.

Українські емігранти влаштували в Римі пікет і скандували: "Путін, забирайся з України”

У Римі з ініціативи УГКЦ в Італії та української громади італійської столиці відбулися заходи з відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. У Римі відбулася конференція, присвячена пам'яті Тараса Шевченка.Глава УГКЦ на Майдані закликав кожного українця цього року прочитати дві книги: Святе Письмо і Кобзар. До 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка в Харкові молилися і читали вірші.

У соборі Святої Софії була відслужена Літургія Василія Великого. Після Богослужіння декілька сотень людей взяли участь у панахиді біля пам'ятника Тараса Шевченка. Представники УГКЦ та дипломатичного корпусу України поклали  квіти до монумента Кобзаря. Опісля присутні взяли участь у  Шевченківському віче, під час якого читалися вірші Тараса Шевченка та виконувалися пісні на слова великого Кобзаря. На закінчення присутні переглянули  літературно-мистецьку програму "Шевченкова молитва" (автор сценарію та режисер Ірина Винник).

Після обіду, в 15.30, розпочалася вже традиційна  маніфестація проти російської агресії в Україні на площі Есквіліно, у центрі Рима. Декілька сотень людей слухали виступи проти військової окупації, скандували італійською мовою гасла «Путін не вирішує!», «Путін забирайся з України», «Мир в Україні, мир в Європі!», декламували вірші Шевченка та співали пісні великого Кобзаря.

Символічним став виступ російською мовою українця з Луганська, який розповів про ситуацію на Донбасі і закликав присутніх не вірити, що східна Україна за Путіна. Закінчив свій виступ луганчанин українською: «Я пишаюсь, що я українець! Слава Україні».

#Рим #пікет #емігранти

Коментарі

Оголошення
live comments feed...