• Головна
  • Освіту Тернопільщини чекають глобальні зміни
19:45, 12 березня 2014 р.

Освіту Тернопільщини чекають глобальні зміни

Про повернення до підручників, надрукованих у минулі роки, оголосив міністр освіти Сергій Квіт. Користуватися ними заборонив його попередник Дмитро Табачник.

Найближчим часом мають відокремити Вищу атестаційну комісію від Міністерства освіти, спростити процедуру визнання іноземних дипломів в Україні, скоротити кількість вузів, впровадити "перехресний вступ" — можливість іти після бакалаврату до магістратури на іншу спеціальність. Середній бал шкільного атестата при вступі до вищих навчальних закладів зменшать із 200 до 12 балів.

— Зміни потрібно впроваджувати якнайскоріше. Але робити це треба із прийняттям нового закону "Про вищу освіту", — вважає 63-річний Володимир Луговий, доктор педагогічних наук. — Щодо відокремлення ВАКу, нам необхідна незалежна від міністерства й інших структур агенція. Вона має об'єктивно контролювати систему атестації науковців, що відторгатиме псевдонауку, халтуру, виходитиме на міжнародну арену і слідкуватиме, аби дисертації були хорошого ґатунку. Такі зміни — в руслі європейських стандартів.

Чому в Україні не визнають іноземних дипломів?

— Їх нерідко не визнають через установи типу Міністерства фінансів. За кожний науковий ступінь треба додатково доплачувати. Там бояться, що буде проходити щось нееквівалентне нашому "доктору наук", наприклад, ступінь "доктор філософії". Вони занадто піклуються про збереження державних коштів, і часто це не на користь освіті.

Потрібно зменшувати кількість вузів?

— Скорочувати, але не роздрібнювати, як це робиться зараз. Їх треба об'єднувати, групувати. Через велику кількість навчальних закладів різного ґатунку та їх розпорошеність деякі вузи ганяються за абітурієнтами. Вони готові вчити кого завгодно або навіть і не вчити взагалі — головне, щоб було наповнення їх бюджету.

Як вплине зменшення середнього бала атестата на вступ?

— Величина середнього бала атестата — предмет дискусійний. Радикально це не вплине на ситуацію: якщо учень має знання і хороший атестат, матиме і хороші бали за ЗНО. Звичайно, це не стосується школярів із липовими атестатами, що, на жаль, теж має місце.

Які перспективи "перехресного вступу"?

– 11 вузів в Україні долучилися до такої системи. Але гадаю, великого напливу не буде, як і кардинальної перекваліфікації. Кожен вступник має бути свідомим і розуміти адекватно, чи зможе він із музичною освітою потрапити, припустимо, на фізику.

#Тернопільщина #освіта #зміни

Коментарі

Оголошення
live comments feed...