• Головна
  • Курс долара падає, а продукти на Тернопільському ринку не дешевшають (фото)
14:35, 12 березня 2014 р.

Курс долара падає, а продукти на Тернопільському ринку не дешевшають (фото)

На Тернопільському ринку після стрімкого зростання курсу долара подорожчали продукти. І хоч курс долара наразі трохи вже впав, продукти поки що істотно не дешевшають.

Продавці пояснюють, що така цінова політика пов’язана з тим, вони купують продукти на гуртовнях. А там досі продають продукти закуплені за високим курсом долара. “Оскільки ті продукти ще не розпродали, поки що тримають високу ціну”, – кажуть продавці. Разом з тим, на формування цін впливає нестабільний курс іноземної валюти. Продавці кажуть, якщо закріпиться курс долара, який був до обвалу гривні, тоді ціни на продукти впадуть.

Коливання курсу долара стало причиною істотного подорожчання імпортних продуктів, зокрема фруктів, особливо цитрусів. Кілограм бананів вартує 15- 16, гранат – в середньому 30 гривень.  Лимони продають за 16, 50 – 17 за кілограм, мандарини – 13, 18, ціна залежить від сорту та свіжості товару.

“Цитруси істотно подорожчали. Наприклад, мандарини коштують 19 гривень. Така ціна була хіба що у день Святого Миколая та на Новий рік. На болгарський перець раніше була закупка 25-26 гривень, а зараз 36 закупка і продаю за 38”, – розповідає продавчиня.

Вітчизняні продукти теж зросли в ціні, але не істотно. На сухофрукти ціна піднялася на 50-70 копійок. Капуста подорожчала на 50 копійок, кілограм капусти вартує 3, 50;  кг. моркви – 3 гривні. Ціна на картоплю після морозів трохи впала – кг. вартує 5-6 гривень. Якщо брати цілий мішок картоплі, можна купити трохи дешевше. 

Кілограм огірків вартує 20 – 28 гривень, а помідорів 12 – 19 за кілограм.  До речі, гідну конкуренцію з імпортними помідорами складають помідори з теплиць Фірташа, які продаються на ринку за 12-13 гривень за кг. Помідори із закордону коштують на кілька гривень дорожче  – 16 -19 гривень за кілограм. Продавці кажуть, що скоро у продажі з’являться огірки та помідори з Романового села та інших сіл Тернопільщини. 

Вже активно купують тернополяни і насіння. Наприклад, насіння цибулі коштує 13-14 гривень в залежності від сорту. Кажуть, що ціна з минулорічними цінами особливо не відрізняється.

#курс долара #продукти #ціни #ринок

Коментарі

Оголошення
live comments feed...