• Головна
  • Екіпаж корвету «Тернопіль» перейшов на підвищений рівень охорони
09:00, 13 березня 2014 р.

Екіпаж корвету «Тернопіль» перейшов на підвищений рівень охорони

За телефонним повідомленням командира протичовнового корвета «Тернопіль» капітана 3 рангу Максима Ємельяненко напруга повідомлень в інтернет -мережі про можливі провокації найближчим часом у Криму заставила командира перевести екіпаж на підвищений рівень охорони і готовності оборони корабля.

За телефонним повідомленням одного з попередніх командирів протичовнового корвета «Тернопіль» Андрія Куриленка, а зараз офіцера штабу командування ВМС ЗС України, штаб блокують на кожному КПП до 5-6 чоловік місцевої «самооборони» , окрім того певна кількість «самооборонців» діє по всьому периметру нашої військової частини, сили «невідомого» спецназу у зеленій формі з новітніми зразками стрілкових озброєнь, що характерні тільки для ЗС Російської Федерації обчислюються кількістю до взводу (15-20 чол.). У Севастопольській гавані зараз, окрім «Тернополя», заблоковані також такі кораблі українських ВМС «Славутич», «Хмельницький», «Придніпров’я», «Прилуки», «Донбас» і великий підводний човен «Запоріжжя». Усі екіпажі кораблів вірні присязі на вірність Україні і з честю виконують свій обов’язок.

Від себе як військовий історик додам що за 19 і 20 століття такі нелегкі випробування блокади випадали на долю багатьох флотів, можна звичайно перераховувати усі такі випадки у військово-морської історії та натомість я згадаю тільки екіпажі бронепалубного крейсера «Варяг» російського імператорського флоту у період російсько-японської війни 1904-1905рр. і бронепалубного крейсера «Зента» Австро-Угорського імператорського і королівського флоту у Першій світовій війні 1914-1918рр., оскільки українці покрили себе славою служачи з честю у обох флотах, позаяк не мали своєї держави і свого флоту тому буде доречною згадка саме про ці два кораблі. Не хотілось би, щоби нашим морякам, блокованим сьогодні у рідних базах нелегітимними рішеннями кримської влади, довелось повторити дії військових моряків, яким пропонують мову ультиматумів при блокаді… Як людина, що сама колись носила військово-морську форму скажу, що для мене велика честь, що я знайомий з багатьма офіцерами, що служать на цих кораблях та в українських ВМС, і я пишаюсь ними. Якщо у нас є такі офіцери і матроси, то у нас завжди буде флот, незважаючи ні на що…

#корвет "Тернопіль" #бойова готовність #охорона

Коментарі

Оголошення
live comments feed...