• Головна
  • Тернопільські підприємці повертаються у далекі 90-ті
15:00, 18 березня 2014 р.

Тернопільські підприємці повертаються у далекі 90-ті

Тернопільські підприємці організувалися для охорони власного бізнесу та своїх сімей. Незрозумілі події останнім часом почали відбуватися у нашому місті. До бізнесменів з’являються невідомі і пропонують свої послуги з «кришування» або ж просто вимагають гроші.

Коли бізнесмени відмовляються йти на контакт, погрожують знищити бізнес і нашкодити родинам. Виглядають шантажувальники по-різному. В одному випадку це угруповання молодих людей з кийками, в іншому – презентабельні чоловіки, схожі на правоохоронців.

Погрожують спалити бізнес та нашкодити родині

Тернопільські підприємці наче повернулися у далекі 90-ті. Після гарячих подій в Україні у Тернополі почали з’являтися групи охочих скористатися з ситуації та заробити грошей. Відтак підприємцям доводиться думати не про те, як розвивати свій бізнес, а як захистити його та свої родини, пише Номеродин. Як кажуть у народі: разом і батька легше бити. Тому днями більше сотні місцевих бізнесменів зібралися за спільним столом, щоб розробити стратегію порятунку від новітніх рекетирів. Першим кроком стало створення громадської організації «Бізнес. Закон. Порядок», завдання якої - координація самозахисту. Очолив новостворену структуру підприємець Віталій Мариновський.

- До створення даної організації бізнесменів Тернополя змусило життя, а саме – події, які останнім часом відбуваються в місті. Відтак ми змушені самоорганізуватися для захисту своїх родин, власного бізнесу від мародерів. Ось, наприклад, кілька днів тому невійськовим людям довелось мобілізуватися, щоб зарадити так званим тернопільським «тітушкам». Молоді люди підозрілої зовнішності збираються у групи по 30-40 чоловік і вимагають у підприємців гроші, - пояснює Віталій Мариновський. – Ми не хочемо називати прізвищ бізнесменів, щоб не загострювати ситуацію.

На громадську організацію будуть покладені функції організації самооборони. Між її членами налагодять зв'язок і за сигналом когось із підприємців усі миттєво виїжджатимуть на місце події.

- Плануємо організувати роботу по патрулюванню міста. Подібне ми вже робили у спілці рестораторів, членом якої я є, - зазначає Віталій Мариновський. - Виїжджали власники закладів, друзі, родичі машинами у місто і наглядали, щоб часом нічого не сталося. Був інцидент і в розважальному комплексі «Максим». Прийшла компанія молодих людей напідпитку з палками та в шоломах, стукали, погрожували. Першими приїхали не самооборона, міліція чи «Правий сектор», а самі ресторатори. Поки я з дому приїхав до ресторану, колеги вже вирішили конфлікт. Є випадки телефонних погроз та вимагання грошей. Мовляв, щоб не було ніяких проблем, платіть нам гроші. Наприклад, днями трапилась одна НП, коли невідомі представлялися членами цих організацій, а коли дійшло до діла, виявляється, там їх ніхто не знає. Ходять по магазинах, барах, підприємцях і пропонують, так би мовити, «кришу». Люди одягнені презентабельно, схожі на колишніх військових чи міліціонерів, і пропонують послуги з надання захисту. Інші приходять і вимагають гроші на Майдан. Не зрозуміло, хто це і куди йдуть ці гроші.

В організації зазначають, що хочуть працювати лише з правдивими «Правим сектором», УНА УНСО, самообороною тощо. Також не обійтися без допомоги міліції, але дієвої. Адже на деякі випадки бізнесмени викликали правоохоронців, але результату від цього не було.

- Коли міська рада ввела заборону на продаж алкоголю після 18 год., був випадок, коли біля магазину зібралася група агресивних молодих людей – близько 20 осіб. Троє з них зайшли у магазин і вимагали спиртне. Всередині було лише кілька продавців. Довелося з’їхатись усім підприємцям і зарадили ситуації. Міліція у той час не працювала, силові структури розформовані, тому треба було бізнес захищати власноручно, - каже заступник голови організації Ігор Марцінковський.

Інший випадок: група із 40-ка чоловік прийшла під офіс тернопільської фірми і почала займатися вимаганням. Викликали міліцію. Приїхали чотири міліціонери, які навіть кийків з собою не мали, не говорячи вже про табельну зброю, - розповідають підприємці.

Нечесних захищати не будуть, але і без міліції бізнес не обійдеться

- Скажімо, приїдуть підприємці на сигнал, затримають злочинців, і що далі з ними роботи? Тут потрібні правоохоронці, - каже Віталій Мариновський.

Охорону члени організації здійснюватимуть безкоштовно, виключно на громадських засадах. Щодо членських внесків тут наразі не визначилась, мовляв, усі самодостатні люди і не потребують фінансової підтримки. Єдине - доведеться закупити засоби комунікації.

Наразі до ГО «Бізнес. Закон. Порядок» вступило 18 підприємців, які представляють різні сфери бізнесу: торгівлю, ресторанний бізнес, будівництво тощо. Ініціатори прогнозують, що з часом цей список збільшиться. Серед бізнесменів, які підтримали ідею організації самооборони, найбільші приватні гіганти області: «Тернопільбуд», Обленерго, Микулинецький пивзавод, який у своїй охороні має близько 40 осіб.

Підприємці готові співпрацювати із владою та іншими громадськими організаціями, які хочуть допомогти розвиватися місту та бізнесу. Коли критична ситуація минеться, «Бізнес. Закон. Порядок» планує змінити напрямок діяльності і спрямує свої сили на вирішення непорозумінь між владою та бізнесом.

- У нас є багато претензій до влади, і як адвокат можу сказати, що не одну справу проводив стосовно міської ради. Але зараз ми самоорганізовуємося для захисту, - каже заступник голова організації Влад Авдєєнко. - У подальшому плануємо активно діяти в інших напрямках, щоб сприяти розвитку бізнесу, але це буде діяльність виключно у правовому полі.

- Ми не люстратори, щоб вимагати у влади відставки, каже Віталій Мариновський. - Але не підпорядковуватись нікому - це теж не вихід. Щодо тиску на бізнес з боку влади - будемо впливати на це усіма можливими способами.

Двері організації відкриті для всіх підприємців. Охочі можуть приєднатися, написавши заяву на ім’я голови, а також зателефонувавши за номером 52-65-11.

- Беремо усіх свідомих бізнесменів, - додає Віталій Мариновський. - Але хочу наголосити: якщо ж людина поводиться нечесно, набрала боргів і звертається до нас за допомогою, ми такого покривати не будемо. Інформацію перевірятимемо та фільтруватимемо.

#Тернопільські підприємці #рекет #бізнес

Коментарі

Оголошення
live comments feed...