• Головна
  • У що перетворюють тернопільські парки? (фото)
20:30, 18 березня 2014 р.

У що перетворюють тернопільські парки? (фото)

Скандали пов’язані з вирубкою дерев у Тернополі – доволі поширене явище. Міська влада приймає рішення про зачистку, нібито, вже старих дерев. Мешканці ж Тернополя постійно протестують проти подібного рішення.

І це не дивно, якщо ще багато років тому Тернопіль мав статус зеленого міста, то зараз ми цим не можемо похвалитися.

Так, у науковій роботі професора Олени Бурак під назвою «Економічне регулювання розвитку системи озеленення міст та регіонів України в умовах урбанізації» наведено дані, скільки квадратних метрів зелених насаджень повинно припадати на одну людину, що проживає в місті.

У Тернополі цей показник становить 6,1 квадратних метра на одну людину при державній нормі 20 кв. м.

Цікавим є і той факт, що наприклад, у Донецьку цей показник становить 16,4 кв. м, Луганську – 22,1 кв. м.

Державний показник визначається потребою людини мати чисте повітря та воду. Другий компонент – це естетичний вигляд міста. Тобто, якщо аналізувати ці дослідження можна вважати, що в обласному центрі та області в цілому відбувається тотальний наступ на зелені насадження. Тобто Тернополі екологічні показники не настільки вже й ідеальні.

Парк Національного Відродження та парк ім. Тараса Шевченка – саме він вже на початку 2014 року потрапили під чистку від зелених насаджень. Про це неодноразово пишуть тернополяни у соціальних мережах та тернопільські журналісти. Проте вже загально прийнято, що на це влада не звертає жодної уваги.

Одна з окрас Тернополя – парк ім. Шевченка – це з улюблене місць відпочинку тернополян і гостей міста. Саме там відбуваються різноманітні концерти, проводяться фестивалі. Також тут відбувається і Свято зими. Проте зараз в парку ім. Шевченка продовжується вирубка дерев.  Останнім часом біля літньої естради розпочалася велика вирубка тополь, кленів та інших дерев.

Це все розпочалося ще у 2013 році – саме на тому місці розпочали рубали тополі ще в травні минулого року. Про це неодноразово писали тернопільські засоби масової інформації. Тоді усіх запевнили, що дерева старі, а вже цієї весни все розпочалося заново – дерева у парку продовжили вирубувати і в тому ж самому місці – біля літньої естради.

Велику кількість дерев на цей раз вирубали з обох боків естради, утворивши ділянку, на якій тепер пустир без дерев, пише Тернопільська липа.

Керівництво парку ім. Шевченка ж запевняє, що вирубали шістдесят дерев з єдиною метою – посадити заморські катальпи, які до речі, зараз і ростуть у парку.

Та і їх стан бажає бути кращим. Деякі – уже поламані, мало катальп прижилися в тернопільському кліматі. А це наштовхує на думку: може вони таки менш придатні для нашої місцевості, ніж вже звичні тополі та клени, які досі радували тернополян?

#тернопільські парки #дерева #вирубка

Коментарі

Оголошення
live comments feed...