• Головна
  • Як сьогодні «люстрували» мера Тернополя Сергія Надала
16:30, 19 березня 2014 р.

Як сьогодні «люстрували» мера Тернополя Сергія Надала

19 березня відбулася робоча зустріч міського голови Сергія Надала з представниками організації «Тернопільська правозахисна група», громадськими активістами та журналістами. Було обговорено ряд питань, які найбільше турбують тернополян. Зокрема, щодо відновлення військової частини в Тернополі, функціонування ринків та парковок у місті, проведення тендерів. Міський голова відповів на усі запитання присутніх.

Про військову частину

«Територія військової частини належить Міністерству оборони, ще 23 листопада 2012 року сесія Тернопільської міської ради прийняла звернення до тодішньої влади про недопущення розформування військової частини, на жаль тоді до нас не дослухалися, - зауважив міський голова Тернополя Сергій Надал. – Згодом у мене була розмова з ректором академії сухопутних військ у Львові, щоб на цій базі зробити військовий ліцей – була відмова, сьогодні ситуація в країні змінилася і я продовжу перемовини».

Про парковки

«На даний час в місті Тернополі функціонує 13 майданчиків для паркування.

- На вул. Руській – майданчик для безоплатного паркування передбачений в першу чергу для зручності відвідувачів Центру надання адміністративних послуг, - відзначив Сергій Надал. - 9 майданчиків для платного паркування на вул. Живова, Патріарха Мстислава, 15 Квітня, Микулинецька, Коперника, Митрополита Шептицького, Майдан Волі, Майдан Мистецтв (майдан Героїв Євромайдану), С. Будного. Оператором паркування, який має право організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів, визначено ФОП Тешнера Євгенія Миколайовича, з яким укладено відповідний договір з організації забезпечення паркування транспортних засобів в місті Тернополі. Даний оператор був визначений за процедурою конкурсного відбору. Далі майданчик для паркування Майдан Привокзальний – територія на договірних умовах надана ПП «Привокзальний майдан» з метою організації роботи паркування. Також є 2 майданчика для безоплатного користування – вул. Поліська, Вул. 15 Квітня – вул. Братів Бойчуків – функціонування яких забезпечують ТОВ «Епіцентр К» та ПП «Продекспорт» відповідно. Усі вище вказані суб’єкти господарювання, які організовують функціонування майданчиків для паркування сплачують у місцевий бюджет збір за місця для паркування транспортних засобів в порядку встановленому Податковим кодексом України. Вартість парковки від 1 січня цього року залежить від площі парковочного місця і становить 36,5 гривень за один квадратний метр. Минулого року при плані 700 тисяч гривень, ми залучили 982 тисячі у бюджет за паркову».

Про ринки

«Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 25.01.2006р. затверджено перелік суб’єктів господарювання на об’єктах яких в м. Тернополі здійснюється ринкова торгівля. Станом на 01.03.2014 року в місті нараховується 28 ринків, - сказав міський голова. – Усі ринки паспортизовані, тарифи на послуги ринків затверджуються наказом керівника ринку відповідно до розробленої калькуляції».

Про земельний податок

«Всі земельні ділянки, які є у комунальній власності це є власність громади – наголосив Сергій Надал. – Тепер по цифрах у 2009 рік було сплачено до 20 млн. гривень земельного податку, 2010 рік – 22 млн. гривень, 2011 – 27 млн. гривень, 2012 - 35 млн. гривень і 2013 – 40 млн. гривень. А все через те, що виконуються договори, які не виконувалися багато років. Так звичайно є багато ображених, але ці гроші йдуть на благо громади і на розвиток міста».

Про тендери

«Так, за період 2013 року в загальному було проведено 209 процедур закупівель, крім того я підписав розпорядження про забезпечення відкритості та прозорості тендерних закупівель, - відзначив Сергій Надал. - З метою раціонального та ефективного використання бюджетних коштів, забезпечення громадськості та засобів масової інформації повною та об’єктивною інформацією про організацію та проведення закупівель за бюджетні кошти до проведення всіх тендерів будуть залучені представники ЗМІ та громадськості».

Про будівництво на території колишнього кафе "Женя-женєчка"

- Є домовленість із забудовником, що без згоди із мешканцями нічого на тому місці споруджувати не будуть, – запевнив міський голова стосовно будівництва у центрі міста. – Будувати почнуть, якщо будуть виконані певні умови. Будматеріали в жодному разі не підвозитимуть через Театральний майдан. Споруджуватимуть будинок з мінімальним рівнем шуму та лише у робочий час. Каналізаційну систему модернізують а будинок матиме відповідний для історичної частини міста вигляд.

Також, відповідаючи на запитання підприємця Руслана Ліштаби, в’їзд на земельну ділянку якого міська рада перекрила підпірною стінкою, Сергій Надал запевнив його що на його ділянку є, інший шлях. Він пообіцяв показати цей шлях підприємцю та журналістам завтра, 20 березня  об 11.00. нагадаємо підприємець уже вигравав кілька судів, однак в’їзд на його територію усе одно закритий.

Як сьогодні «люстрували» мера Тернополя Сергія Надала, фото-1
#Сергій Надал #люстрація в Тернополі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...